Поради художнику для ведення акаунту в соцмережах

11.01.2023

Поради художнику для ведення акаунту в соцмережах

У кожної людини є своє хобі. Малювання — одне з найпопулярніших. Але не всі зважуються проявляти себе в цій сфері професійно. Якщо ж ви все таки зважились завести свій акаунт у соцмережі та зробити перший крок, ця стаття для вас.

1.Головне- не бійтесь!

Багато початківців бояться непроханої критики або хейту. Пам’ятайте- створюєте ви свій акаунт у першу чергу для себе. Ніколи не бійтесь негативних коментарів. Зазвичай, хейтери- це просто енергетичні вампіри, які тільки й чекають на те, щоб на них звернули увагу. Краще звертайте увагу на тих, кому ваші творіння подобаються.

2.Коли критика доречна?

Не всю критику можна ігнорувати. Є справді корисна оцінка ваших малюнків від професіоналів, до якої краще прислухатись. До прикладу, вам написали, що руки занадто короткі і порадили як це виправити. Це справді хороша критика. Але якщо ж ви зовсім не терпите критики- краще це завчасно вказати в профілі.

3.Пости та як їх вести

Найголовніше: пости треба старатись викладати якомога частіше. Не можна покидати своїх підписників на занадто великий проміжок часу. Якщо ж є причина того, чому ви не можете балувати своїх фанів новими малюнками, краще попередити про це. Далі йде, можливо, менш важлива тема: види постів. Ви ж не думали, що на художньому акаунті потрібно викладати тільки малюнки? Насправді, є ще така штука, яка називається «щітпост». Щітпост- це пости про ваше реальне життя на акаунті, тема якого не є воно. Щітпости допомагають урізноманітнити ваш профіль, але знати міру також треба. Ви ж не хочете, щоб ваш аккаунт перетворився на блог?

Також є пости, які викладати не слід. Це:

  • Пости, які давлять на жалість. Щось на зразок: «Чому мій пост набрав так мало вподобайок?( Я сподівався хоча б на 50)»
  • Антипіар. Тобто пост з негативним відгуком до іншої людини
  • Пости, які можуть образити певну категорію людей

Такого типу пости можуть нашкодити вашій репутації.

4.Коммішени, реквести, трейди: що це і з чим їх їдять?

Страшні та незрозумілі слова, чи не так? Але все досить просто. Реквест- це малюнок за «дякую», тобто коли художник малює клієнту і не бере за це плати. Трейд- це малюнок за малюнок. Коли художник малює іншому художнику і у відповідь отримує малюнок від художника, якому малював. Коммішени- це вже малюнок за гроші. Завчасно пишіть в профілі, чи займаєтесь ви таким.

Але якщо ж ви наважились брати комішени/трейди/реквести, то ось кілька порад:

  • Бажано брати їх, коли аудиторія вже достатньо велика (хоча б 200 підписників)
  • Вкажіть в профілі, що ви не малюєте (наприклад, ви малюєте тільки портрети, тож намалювати пейзаж не зможете)
  • Для комішенів зробіть прайсліст, де вкажіть ціну за малюнки та нюанси в оплаті (спосіб оплати, до прикладу)
  • Не відсилаєте клієнту одразу всю готову роботу. Раптом він захоче внести певні правки? Відсилайте спочатку скетч, потім якщо клієнту все до вподоби лайн, а тоді вже готову роботу
  • І найголовніше: завжди старайтесь вкластись в дедлайн(обговоріть його з клієнтом)!

 

Олександра ЛЕВАНДОВСЬКА, випускниця Школи універсального журналіста на базі НаУ “Острозька академія”

переглядів: 24

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *