Навіщо вивчати власну історію

14.07.2022

Навіщо вивчати власну історію

Кожна людина у своєму житті повинна повністю розбиратись принаймні у декількох темах. Це робить її більш освіченою і така людина може бути впевненою, що зможе підтримати розмову на відповідну тему. Однією з таких я вважаю знання власної історії.

По-перше, я думаю, що історія, своя чи чужа, це взагалі дуже цікаво. По-друге, розмови про історію, а особливо зараз, трапляються майже щодня. І дуже важливо в цьому розбиратись і впевнено заперечувати те, що неправильно сказали інші люди.

Вивчаючи власну історію, людина дізнається більше про свій народ, який вже існував багато віків тому. Споглядаючи на події минулого збоку, можна проаналізувати, на свій розсуд, що робилось правильно, а що ні. Як могли б розвинутися подальші події, як би у попередніх були прийняті інші рішення.

Хочу трішки відступити від основного питання: навіщо вивчати власну історію, і навести декілька фактів з минулого. Ці факти з історії України повинен знати кожен. Україна впродовж свого існування постійно боролась за свою державність як таку та незалежність від зазіхань сусідів. Це спостерігається під час татаро-монгольської навали на Київську Русь, боротьби козацтва з Річчю Посполитою і російською та Османською імперіями. Через те, що наша країна знаходиться між Європою та Азією, вони відповідно впливали на Захід та Схід України. За всю свою історію Україна багато разів потерпала від росії, яка посилювала свій вплив на східні території нашої держави. І зараз намагається їх відібрати.

Тож у теперішній для України час понад важливо знати свою історію. По-перше, щоб відстоювати правду перед ворогом, який опирається на неправдиві факти. По-друге, щоб гордо обороняти свою землю, знаючи скільки горя і втрат український народ пережив у минулому, і зараз відступати нікуди.

Тому власну історію потрібно знати, адже, як писав Максим Рильський, хто не знає свого минулого, не вартий майбутнього.

 

Катерина КОВАНЮК, випускниця Школи універсального журналіста на базі НаУ “Острозька академія”

переглядів: 48

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *