Мем – модна тенденція висловити свої погляди

12.08.2020

Мем – модна тенденція висловити свої погляди

Народний і модний – більше не антоніми для мене!

Народність.. Що буде, якщо уявити її у вигляді картини? Я бачу це так : «На передньому плані сидить  літня жінка у білій полотняній сукні , підперезаній червоним пояском. Вонавишиває під світлом вечірнього небесного перстня. Поруч сидить її чоловік ,вони  співають повільні , чутливі українські пісні. На задньому плані видно купку молодих дівчат , вони ледь промальовані густою гуашшю. Зображено традиційне плетіння вінка. Кожна квіточка щось символізує , вона в’ється і зачіпляється за інші намертво…»

Знадобилося декілька хвилин думати про це, щоб зрозуміти , що ця картина  вже давно «померла», а її душа перевтілилася у форми 21 століття.

Інтернет: де можна знайти  ще більше зацікавлених підлітків?  Тому навіть з рекламної точки зоруце найбільша платформа для поширення інформації. Нові провідники патріотичних поглядів – меми, вайни , гіфки, рок або поп-музика , веб-сторінки. Найбільш незвичним є мем.

Меми висміюють і представляють реальні проблеми звичайних людей. Саме це надає їм життєвості і актуальності . Вони відкриваюсь  очі на проблеми держави у сатиричному і жартівливому стилі.Яскраві картинки і короткі слогани «без води» привертають увагу.

Є декілька типів інтернет-мемів ,що викликають симпатію до України.

  1. Історичний мем розкриває кумедні ситуації минулого.

2. Літературний мем – приклад з певного твору з коментарем.

Десять питань на які досі нема відповіді

  1. Патріотичний мем – мем для підняття духу онлайн-користувачам.

 4.    Письменницький мем – містить жарт, який стосується зовнішності чи моменту із життя письменника або поета.Він розширює  погляд на українську літературу , показує «нудні» для дітей біографічні дані письменників у веселих цікавих картинках.

  1. Мем про твір містить жарт про героя відомого твору чи події.

6. Соціальний мем висміює проблеми щоденного життя.

Отже, вияви народної творчості можемо відшукати не лише у минулому, а й у сучасності!

Дарина РЯБИКІНА,

випускниця Школи універсального журналіста на базі НаУ “Острозька академія”,

Сумська область

переглядів: 615

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *