Чому успішність не гарантує щасливого життя?

21.03.2023

Більшість населення прагне досягнути найкращих результатів на роботі та заволодіти увагою інших людей, але вони не зважають на найважливішу деталь – це процес.

Успішність – позитивна оцінка публіки твоєї діяльності, від якої залежить соціальний статус особистості. Поняття використовується у будь-якій справі: чи то висока посада в офісі, чи просто вдалий захист проєкту у школі. Тобто всі бачать тільки кінцевий продукт. Після таких моментів “успіху” ми отримуємо багато переваг: впевненість, мотивацію, шанобливе ставлення, розширюємо кругозір та інше. Звучить класно. Але не менш значимим є пройдений шлях, оскільки потенціал проявляється під час наполегливої праці, показу вмінь та знань, розкриття індивідуальності.

Чому ж саме процес є найважливішою деталлю щасливого життя? Все дуже просто. Візьмемо, наприклад, футбольний матч: під час 90-хвилинної гри ми відчуваємо багато драйву і задоволення, а ось рахунок – це наш результат. У житті люди більше зациклюються на рахунку, а не на грі і саме тому робота може стати небажаним заняттям. Якщо постійно перебувати у такому стані, то перемоги вже не будуть такими радісними, реальність загубить емоції та яскраві барви, ми не зможемо повноцінно існувати.

Коли все ж таки останні два речення є знайомими для вас і хочете все змінити, прочитайте кілька порад, які стануть провідниками буття.

  1. Зробити роботу хобі. Знайдіть те, що подобається та цінуєте у діяльності. Наприклад, під час написання цього тексту я відволікаюсь від навколишнього світу, занурююсь до внутрішнього і  тим самим розвиваю свій мозок. Ось така,  на перший погляд, дивна мотивація.
  2. Поставили мету – одразу переходьте до виконання. Таким чином, лінь не встигне прокинутися у голові та ви одразу почнете робити перші кроки до цілі.
  3. Зробити звичкою. Мозок настільки розумний, що людство й уявити не в змозі, але інколи його можна обманути . Наприклад, ми ж не думаємо про підняття однієї ноги та іншої, взяття до рук зубної щітки, приготування їжі, зміну одягу як про заплутаний квест. Ні, це все відбувається автоматично. От і роботу потрібно виконувати щодня, згодом вона стане звичкою.
  4. Ставити собі питання. Вони допоможуть пізнати себе та усвідомити важливість набутих у майбутньому знань. Для чого я це роблю? Чи знадобиться воно через 5 років, а через 10, 15? Що може покращити мою працездатність? Що мене цікавить? Це тільки декілька, не залишайте їх без відповіді.
  5. Більше рухатись. Всім відома фізкультура як ключ до надійного здоров’я, але не всі її виконують. Гарний психічний відпочинок залежить від фізичної активності. Навіть невелика прогулянка надасть сил та допоможе підняти настрій.

У наш час важливо відновлювати баланс у стосунках, роботі, відпочинку, спілкуванні, спорті та у багатьох інших аспектах. Якщо одна чаша терезів переважить іншу, ми вже менше звертаємо уваги на протилежну сторону.

Бажаю успіхів у досягнені нових цілей!

 

Максим ПОПОВИЧ, випускник Школи універсального журналіста

переглядів: 18

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *