Безлад на столі — ознака творчості: чи справді це так?

10.03.2023

Безлад на столі — ознака творчості: чи справді це так?

Дуже часто, побачивши чиєсь робоче місце, де все догори дриґом, можемо почути: «Не зважайте, це мій креативний безлад!»

Насправді я сама така. Зі свого досвіду можу сказати, що розумію тих людей, у яких цей творчий безлад. Я людина-гуманітарій. І всі точні науки, і підрахунки для мене складніші. Іноді здавалося, що це лише виправдання ліні прибрати. Але це не так! Я обожнюю охайність. Прибираю, розставляю все по поличках на свої місця. Але достатньо мені зануритися в роботу, знову з’являється безлад.

Спробуймо розібратися, чому ж саме творчим людям важче підтримувати порядок.

Звичайно, безлад може бути у всіх. І не можна лише по тому, що в когось усе неохайно на столі, визначити, що він більш творчий.

Проте люди, яким до вподоби технічні науки, полюбляють точні підрахунки. На цьому і будується їхня особистість. Така людина на підсвідомому рівні робить усе чітко. Це стосується і порядку. Вони не замислюючись ложать річ, де брали, і тим самим підтримують чистоту на своєму робочому місці.

Гуманітаріям у цьому сенсі складніше. Це люди, які живуть творчістю. Їхнє життя будується на хаосі. Як сильно така людина не любила б порядок, проте, коли занурюється в якусь роботу, на її столі все догори дриґом. Вони іноді обурюються самі на себе. Доводиться прибирати дуже багато, аби насолоджуватися порядком. Але в цьому і є частинка сутності творчої особистості.

Варто сказати, що дійсно у творчих людей безлад може бути частіше. Але креативність особи визначаємо не лише за цим, а й за іншими не менш важливими речами.

 

Анна МАЛЬОВАНА, випускниця Школи універсального журналіста

переглядів: 16

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *