«Успокойся, не псіхуй, до всього підготуємось за 5 хвилин».
Написати структуровану курсову роботу з прорахованою практичною частиною є першим етапом, але рівень оцінки повною мірою залежить від якості захисту роботи студентом. Ми у Studenthelp розуміємо, що необізнаність викликає страх перед невідомим, але у нас є дієвий антидот і декілька методів припинити паніку.
- ПІДГОТУВАТИ ЯКІСНО НАПИСАНУ РОБОТУ Детально розібрати тему, підібрати актуальний матеріал і наділити текст правильною структурою — важлива основа. Уважно дотримуйтесь загальноприйнятих норм форматування, за це дійсно можуть занизити оцінку.
- ЧАС ДЛЯ ДОПОВІДІ. Як правило, на захист курсової роботи в середньому виділяють 8-10 хвилин, тому далі ми надамо декілька дієвих порад, як вкластися в рамки виділеного часу.
- ВИЧИТУВАННЯ. Обовʼязковий етап, щоб не перетворити презентацію в шоу імпровізація. Метод вичитування застрахує від небажаних пауз та затримок в промові, допоможе позбутися помилок у вимові складних слів, прізвищ чи виразів.
- ОСНОВНІ ЗНАЧЕННЯ, ДАТИ, НАЗВИ, ПОДІЇ. Якщо заздалегідь виділити важливі терміни і побудувати чітку хронологію доповіді, можна значно полегшити процес запамʼятовування, при цьому не полишаючи матеріал цінної інформації. Коротко — прибрати воду з матеріалу.
- РЕПЕТИЦІЯ. Етап, який допоможе краще запамʼятати текст і побороти страх виступу перед аудиторією. Заздалегідь порепетируйте доповідь перед своїми рідними, знайомими або перед дзеркалом. Деякі студенти радять записувати себе на диктофон, щоб потім прослухати і зробити роботу над помилками. Головне, що такий метод значно підвищує рівень ораторстких здібностей.
- МЕНШЕ ЧИТАЙТЕ. Підготовлений матеріал рекомендується знати напам’ять, не перетворювати доповідь у кружок «відкритого читання». Завчасно напишіть необхідні підказки чи план, щоб постійно тримати під рукою.
- ПІДГОТУЙТЕСЬ ДО ДОДАТКОВИХ ЗАПИТАНЬ. У випадку коли ви замовили курсову роботу — обовʼязково прочитайте її. Вміти давати відповіді на запитання по ній, це саме той етап, який часто провалюють студенти, навіть при наявності ідеальної роботи. Тож приділіть цьому належну увагу.
- НЕ ЗАТРИМУЙТЕСЬ ДОВГО НА ОДНОМУ ПИТАННІ. Уникайте однобокої подачі і рівномірно приділяйте увагу кожному питанню.
- ДОТРИМУЙТЕСЬ СТРУКТУРИ. Вступ, основна частина і висновок.
- ПРИДІЛІТЬ УВАГУ ВИСНОВКАМ. Студенти рекомендують більш детально розкривати висновки, які ви отримали в ході вивчення питання. Це залишить позитивне враження на членів комісії.
- ШАБЛОННІ ЗВЕРНЕННЯ. Ввічливе привітання: “Добрий день, шановні викладачі, опоненти та голови комісії! Дозвольте представити до вашої уваги курсову роботу, студента(-ки) «…», присвячену темі…” Прощання: “Дякую за увагу всіх учасників даного слухання: викладачів, опонентів та голови комісії!”