З чого почати вивчати JavaScript

21.01.2023

З чого почати вивчати JavaScript

JavaScript – це об’єктно-орієнтована мова програмування загального призначення. Хоча він багатофункціональний, найчастіше його використовують у Інтернеті – 98% всіх сайтів у світі розроблено саме на ньому.

Якщо уявити сайт як листковий пиріг, JavaScript (JS) буде у ньому третім шаром — ця мова програмування забезпечує своєчасне оновлення контенту, дозволяє додавати інтерактивні елементи, анімовану графіку, аудіо та відео. Тому перш ніж починати вивчати JS, варто освоїти HTML та CSS, перші два шари в аналогії.

Кращий варіант освоїти мову програмування JavaScript  –  це пройти курси. Наприклад, можете пройти за посиланням https://lviv.itea.ua/courses-itea/javascript-roadmap/ та передивитися програму навчання. Але якщо ви хочете більш довгий варіант, то є три кроки для самостійного вивчення.

програміст

Крок перший

Якщо говорити про старт безпосередньо в JS, то варто почати з вивчення офіційної документації в блозі компанії Mozilla, яка підтримує цю мову програмування. Документація написана англійською мовою і найкраще читати її в оригіналі – ця навичка читання документації допоможе вам при навчанні, освоєнні нових технологій та мов програмування.

В першу чергу варто розібратися в синтаксисі: хоча він не такий інтуїтивний, як у Python, він все ж простіше, ніж в інших C-подібних мовах: наприклад, C++ і Java. Наступним кроком варто познайомитися з типами даних – рядком, числом та іншими – і особливостями їх взаємодії один з одним.

Робота з типами даних – ще одна відмінність JS від C-подібних мов. Це мова з динамічною типізацією – тобто рядок у ній може перетворюватися на число, а число – на булевий чи логічний тип і навпаки. Це важлива особливість, яку варто звернути окрему увагу щодо мови програмування.

Крок другий

Коли ви познайомилися із синтаксисом, основними типами та особливостями їх роботи, можна почати працювати з логікою та писати перші функції.

На цьому етапі можна попрацювати з простими прикладними завданнями, наприклад, написати функцію, яка розраховує вік програміста з точністю до місяця та тижня.

Крок третій

Набравшись досвіду написання простих функцій, можна переходити до складніших завдань. Наприклад, на CodeWars. Це освітня спільнота з комп’ютерного програмування. Можна на початковому етапі варто вибирати рівень Q8, а коли ці завдання закінчаться – переходить до сьомого рівня і таке інше.

Вирішуючи завдання на CodeWars, ви майже зі 100% ймовірністю зіткнетеся з великою кількістю помилок. Це абсолютно нормально: якщо завдання дається вам з першого разу, то ви добре зрозуміли якусь частину матеріалу. Помилки виникають, коли ви виступаєте в полі незнання – саме вони дають досвід і дозволяють рухатися вперед.

Висновок

Самостійне вивчення будь-якої мови програмування вимагає багато часу на освоєння. Тому вам вирішувати  –  пройти цей довгий шлях, або записатися на курси та через короткий час вже почати заробляти гроші.

переглядів: 15

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *