За лаштунками книгарні

14.04.2017

За лаштунками книгарні

Нещодавно студенти-видавці Інституту журналістики мали унікальну нагоду поспілкуватися з арт-директоркою однієї з мереж книгарень Анастасією Левковою. Вона з радістю відповіла на усі запитання про роботу книжкових крамниць та тенденції книжкового ринку України.
Книгарня, де відбулась зустріч, працює у форматі вільного простору – сюди приходять на презентації книг, лекції, зустрічі з письменниками. Анастасія Левкова як арт-директор займається координацією всіх культурних заходів, що організовуються у мережі.

Пані Анастасія – справжня Людина книги, яка ще й пише власні тексти. Незабаром у «Видавництві Старого Лева» вийде друком її перший роман, де наскрізною темою будуть переламні часи 2001-2004 років. Про цей визначальний для суспільства час авторка розкаже на прикладі історії дівчини-підлітка. Окрім того, Анастасія захоплюється імагологією та образами міст. Цей інтерес вона втілила у своєму проекті «Приватна урбаністика».

Незважаючи на зайнятість, ця інтелігента жінка прагне підтримувати свій читацький тонус, тому долучається до написання анотацій на книжкові новинки.

Книгарня, яку відвідали студенти, – унікальне явище на українському ринку. Левова частка продукції, яку пропонує книгарня, україномовна, і це їхня «фішка». Проте Анастасія не заперечує, що дуже корисно брати найкраще від зарубіжних культур – це сприятиме розквіту нашої справи в Україні.

Книгарня з повагою ставиться до своєї аудиторії. Книги для стелажу «Книгарня рекомендує» особисто формує директорка мережі спираючись на вподобання читачів. Пані Анастасія обирає ті видання, які вважає важливими у контексті часу та ситуації у світі. Зараз все більшої популярності набуває історична література. Напевно, через складну ситуацію в країні. Як зазначає Анастасія, щоб історія не рухалась по спіралі треба переосмислювати її, не наступати двічі на одні і ті ж граблі. Найкращі місця на презентаційних столах неможливо купити ні за які гроші. Їх можна лише заслужити. Усе більшої популярності набуває нова, досі невідома нам література. Раніше певних жанрів літератури не було, але ж тенденції змінюються і читачі стають вибагливішими. Колись читали приміром класику – зараз користується популярністю нон-фікшн чи посібники з психології.

Книгарня, як розповіла наша співрозмовниця, не має фаворитів серед видавництв. Не бояться тут співпраці з молодими видавцями та авторами. Проте дбають про свою репутацію, тому ніколи не продаватимуть книжки тих, чия діяльність не гідна високого звання видавця. Траплялися випадки, коли книгарня була вимушена вилучати книжки з суперечливим змістом вже після того, як ті надійшли в продаж.

Попри все, якісно зроблений продукт завжди має всі шанси розлетітись по двадцяти чотирьом книгарням у різних куточках України. До київських книжкових крамниць вантажівки з новими книжками прибувають мало не щодня!

Постійними клієнтами мережі є освічені люди, частіше жінки, середнього віку та з активною громадянською позицією. Читати сьогодні знову модно! Також тут завжди багато студентів та дітей. Для них книгарня – культурний простір, місце для розвитку.

Говорили того дня ще багато про що: про Книжковий арсенал та постмодернізм, про видавничу справу за кордоном та підліткову літературу, про плюси й мінуси вай-фаю у книгарнях та ставлення українців до «культури, за яку потрібно платити». Мабуть, ключовими словами бесіди стали: «Компетенція – затребувана. Людина, яка розбирається в книжках завжди на вагу золота. Найгірше ж, що може бути – книгар, який не читає книжок».

Після прогулянки серед стелажів всіх сповнювало солодке відчуття гордості за належність до захопливого світу видавничої справи. А ще – вдячність неймовірній Анастасії Левковій за екскурс до закулісся книжкової кухні.
Михайло ПИЛИПЧУК, Тетяна НАГАЙКО, Тетяна ЛЕГКОБИТ, фото Тетяни НАГАЙКО

переглядів: 313

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *