З Україною в серці

17.04.2019

З Україною в серці

Любіть Україну, як сонце, любіть,
як вітер, і трави, і води,
в годину щасливу і в радості мить,
любіть у годину негоди.

Володимир Сосюра

Україна – це нащадок Київської Русі, гордих та незламних козаків. Наша Батьківщина завжди була під владою інших країн, а зараз – це незалежна держава. І кожен українець пишається цим. Але чи кожен по-справжньому любить Україну?

Любити свою країну – це ставити її інтереси вище за свої, вважати себе частиною Батьківщини, куди завжди хочеться повернутися, стояти за нею «горою». Наприклад, для Тараса Шевченка не існувало іншого рідного куточка на землі. Такою була лише наша країна: «Нема на світі України, немає другого Дніпра». Леся Українка, Володимир Сосюра, Павло Тичина, Ліна Костенко, Василь Симоненко та багато інших письменників присвятили свої твори Україні, адже любили її понад усе.

Патріоти є й сьогодні. Спочатку вони згуртували людей і разом провели Революцію Гідності, щоб залишатися незалежними, жити по-справедливому. Також це воїни АТО, які віддають своє життя заради вільного майбутнього неньки – України. Звичайно, вони не хочуть помирати, але серце не дає спокою залишити державу напризволяще, покинути її. Вони не бояться йти крізь вогонь, спонукають до миру та справедливості всі народи. Це люди з різних міст, сіл. Пригадую моїх земляків – охтирчан, солдатів Збройних сил України: Сергія Саліпу, Вадима Кутового, Олексія Вербицького, Олега Бірюка, Руслана Білана.

Дехто скаже, що ті, хто не говорить про свою любов до України, не є патріотами. Можливо, так. Але людину судять не за словами, а за вчинками. Не носити вишиванки, не завжди розмовляти українською… Це ще не означає, що вони не люблять свою Батьківщину. Можливо, ці люди – волонтери або допомагають пораненим бійцям. А який ти носиш одяг – не важливо, головне – що у твоєму серці живе Україна. На мою думку, не можна назвати патріотами саме тих, хто покидає свою Батьківщину. Мені хочеться бити в набат, щоб цей сигнал тривоги почула вся країна: «Залишаймося на рідній землі, прагнучи кращого для нашої держави, щоб діти з інших країн мріяли жити в Україні. І тоді ми будемо гідними нащадками могутньої держави – Київської Русі та мужніх козаків!»

Отже, люди, які люблять Батьківщину, – це справжні патріоти своєї країни. Вони ніколи не покинуть рідну землю, будуть іти навіть крізь вогонь, аби захистити її. То ж прямуймо життям з Україною в серці, адже вона – найкраща та найрідніша.

Вікторія НЕВЕРОВСЬКА,

випускниця Школи універсального журналіста на базі НаУ “Острозька академія”,

м.Охтирка, Сумська область

переглядів: 65

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *