Які слова руйнують наше життя?

18.12.2018

Які слова руйнують наше життя?

Погодьтеся, слово – це щось дивовижне, адже лише з його допомогою ми можемо повністю зрозуміти один одного. Ним можна звеселити, ошелешити, пояснити, засмутити… Справді, слів, які можуть зробити іншим боляче, неймовірно багато.

Одна з найзвичніших і найдавніших картин нашого суспільства – сім’я. На перший погляд це поняття мало би бути близьким до ідеалу, але це  не завжди так. асто стосунки між дорослими та між дітьми у сім’ї стають напруженими “завдяки” кільком слівцям, кинутими зопалу під час напруженою суперечки. Але чому люди “зриваються” на рідних?

Школа універсального журналіста запрошує на навчання учнів 9-11 класів з усієї України

– На основі мого власного досвіду, а також прочитаних матеріалів, – розповідає соціальний педагог Оксана Борис, – можу сказати, що нехороше ставлення людини до оточуючих спричиняється її внутрішнім озлобленням на інших. Вона віддає те, що зберігає всередині. Це як глечик – якщо його наповнили молоком, компоту в ньому не знайдемо. Людина сприймає грубощі, напрямлені до неї, занадто близько, а потім виливає їх на інших. Цей процес особливо відбувається з людьми із заниженою самооцінкою.

– Що ви порадите людям, які хочуть перестати виливати злість на найрідніших?

– Насамперед їм потрібно навчитися вчасно сказати “стоп”. Причому казати не “пробач, але… я не хочу, щоб ти…”, а тверде “ні, ти не зіпсуєш мій настрій!” Впевнена відмова знеохочує кривдника і допомагає “відсунути” негатив подалі. Але знову ж таки, чим вища самооцінка, тим легше це зробити: люди навіть з адекватною самооцінкою розуміють, що якщо не відштовхнути зло, воно відштовхне вас від інших. 

Христина ІВАНЦІВ,

випускниця Школи універсального журналіста на базі НаУ “Острозька академія”,

Львів

Джерело фото: https://ukr.media/humor/318640/

, , переглядів: 700

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *