Які п’ять книг я пораджу прочитати молодшій сестрі чи брату?

02.05.2018

Які п’ять книг я пораджу прочитати молодшій сестрі чи брату?

Слухаючи казку з вуст мами чи тата, мале дитя вже знайомиться з багатогранним і захопливим світом літератури. Дуже добре, коли бажання читати вчасно прищеплюється дитині, коли батьки свідомо плекають любов до книги. Адже ерудованість та вміння мислити (а саме ці якості й розвиває читання художньої літератури) створюють сприятливе середовище як для успішності в подальшій освіті, так і для розвитку людини як особистості. До того ж, будь-які батьки були б раді бачити сина чи доньку із книгою, а не впритул до екрана вже не одну годину поспіль. Інакше кажучи, книга виховує дитину поруч із дорослими, які її оточують.

Час, проведений за читанням, йде виключно на користь. Книга вчить відрізняти реальне від абстрактного чи занадто ідеалізованого, бачити життя, яким воно є, або навпаки здійматися над буденним. Крім того, для багатьох книга — просто улюблене заняття на дозвіллі, можливість відпочити, занурившись у власні думки. Проте спостерігаємо, що сучасна малеча не надто захоплюється читанням, а тому не зайвим буде зацікавлювати їх у цьому. Я сама маю дев’ятирічну сестру і була б рада, якби вона одного разу відкрила для себе різнобарвні світи таких книжок:

  • «Тореадори з Васюківки», Всеволод Нестайко. Можемо бути певні, що серед українських читачів ця книга майже легендарна. Нею зачитуються вже декілька поколінь. Саме це й свідчить про те, що образи двох школярів-пройдисвітів припадуть до душі кожній дитині. Можливо, ваш братик чи сестричка побачать і себе в головних персонажах, які неодмінно стануть для них позитивним прикладом, навчать визнавати свої помилки й робити добро.

  • «Пригоди Тома Сойєра», Марк Твен. Ця книга, на мою думку, здатна виховати справжнього лідера. На прикладі знову-таки звичайних хлопців з американського містечка автор уславлює палке прагнення дітей бути чесними зі світом і з собою. Діти постають прикладом толерантності й милосердя — цих якостей чомусь катастрофічно бракує багатьом дорослим. Попри це, твір зовсім не є похмурим, а навпаки — сповнений авантюрних витівок, дитячих бешкет та пригод.

  • «Будь обережна, Марійко!», Віктор Кава. Щасливе життя Марійки одного дня забрала в холодні обійми війна… Чи можна уявити, щоб маленьке дівча опинилося серед народних месників? Щоб Марійка дивилась в очі безжальним ворогам? Але так треба було, і тепер вона партизанка. Серце стискається від думки, скільки безтурботних життів зруйнувала війна, скільки понівечила доль. Але саме страшні сторінки нашої історії мусимо ніколи не забувати.

  • «Чарлі і шоколадна фабрика», Роальд Дал. Невеличка історія маленького Чарлі, який живе у жахливих злиднях і, уявіть, майже під стінами найбільшої в цілому світі шоколадної фабрики! Її власник — загадковий містер Віллі Вонка. Чарлі не мав нічого, окрім великого доброго серця, і одного разу йому пощастило потрапити в омріяну фабрику солодощів.

  • «Діти капітана Гранта», Жуль Верн. Улюблений твір, перечитаний мною кілька разів. Динамічна подорож Патагонією, Австралією, Новою Зеландією та островом Табор. Головні герої прагнуть розшукати колись зниклого в морі капітана Гранта, аби його рідні діти не втратили останньої надії. Їх шлях тернистий, але перешкод немає для хороброго, шляхетного серця. Дочитавши роман, розумієш: скільки б часу не минуло, у пошуках варто перетнути цілий світ — можливо, просто зараз на тебе і досі чекають.

Сподіваюся, мій невеликий перелік улюблених книг спонукатиме читати більше не тільки мою молодшу сестру. Світ літератури величезний. Нехай кожен читає те, що до душі.

Ксенія КОЗИНЕЦЬ,

випускниця Школи універсального журналіста на базі НаУ «Острозька академія»,

Полтавська область

Джерело фото: http://clevermind.ru/5-knig-kotorye-vzorvut-mozg/

, , , , переглядів: 93

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *