Як вирішувати проблему безпритульних тварин?

12.06.2019

Напевно, кожен з нас бачив на вулиці худенького котика або голодну собачку. Звичайно, нам хотілося їм допомогти, узяти додому, але батьки були проти. Краще ж придбати маленьке й чистеньке кошеня або щеня, ніж цей жах! І ось таким чином беззахисні тваринки залишаються жити на вулиці. І це не одна-дві собачки, а цілі зграї. Деякі з них хворі, деякі покалічені і, звичайно, голодні. Ми всі розуміємо, що кожній тваринці потрібен притулок. Проблема безпритульних тварин переслідує весь світ, тому що не всім може вистачити місця в притулку – й іноді люди йдуть на крайні заходи.

На жаль, найстрашнішим методом боротьби з цими тваринами є відстріл. В Україні вбивати собак і котів протизаконно, але деякі люди до сих пір це роблять. Так, якщо собака скажена, то Закон України передбачує їй смертельну розправу. Не зважаючи на це, злочинці вбивають й здорових тварин сотнями, не дивлячись ні на що. А в Китаї це роблять майже законно: на разі, 21 червня, стартує фестиваль собачого м`яса. Протягом всього фестивалю вбивають близько 10 – 15 тисяч собак, а китайський уряд називає це всього-на-всього місцевою традицією.

Другим найжахливішим методом є ліквідування їжі. Тобто спеціальні люди винищують щурів та огороджують сміттєві контейнери і звалища парканами. Наслідком цього є помирання тваринок із-за нестачі їжі.

Одним з найкращих методів є притулки для безхатніх тварин. Але, на превеликий жаль, місця у цих притулках не вистачає та й у держави уходить багато коштів на їх утримання. Тому десять років назад в Індії вигадали метод « Відлов – стерилізація – повернення». Тварин відловлюють на вулицях, роблять щеплення, а потім повертають на ту ж вулицю. Головною задачею уряду повинно бути не винищення собак, а забезпечення як людям, так і тваринам нормального існування.

На мою думку, виникненню цієї проблеми сприяли тільки люди. Бо саме вони виганяють своїх домашніх тварин з хат, або самі дають улюбленцям втекти. Якщо ми почнемо нормально поводитись з тваринами, то проблема сама зникне через якийсь проміжок часу. І як писав Екзюпері: «Ти назавжди береш на себе відповідальність за тих, кого приручив».

Кристина АБДУЛЛІНА,

випускниця Школи універсального журналіста на базі НаУ “Острозька академія”,

Харків

переглядів: 301

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *