Я за мир у всьому світі

30.04.2018

Я за мир у всьому світі

Переглядаю останні воєнні хроніки…

Моя свята Україно, довкола тебе, як і чимало сотень літ тому, кружляє брутальний, огидний, жорстокий вихор війни.

Монголо-татарські ханства, російське самодержавство, австро-угорське та  польське панство, радянська окупація… Екстаз сп’янілих від крові та ненависті завойовників відлунював на твоїх землях упродовж усієї історії .

Невже агресивний інстинкт, войовничість є наймогутнішими рушіями людського буття? А не мирне співіснування націй? Чому і сьогодні історія народів – це історія жорстоких воєн?

Ймовірно, сама жага збройних сутичок та загарбання чужих земель породжує етносів-агресорів. Лоно яких народів здатне народити такі цинічні, жорстокі спільноти? Гадаю, народів, які вели численні несправедливі та завойовницькі війни.

Моя пречиста Україно, у твоїй шляхетній, безхитрісній та зраненій душі з тих діб грізно роздається відзвук духовних катаклізмів, моральних катастроф, безпощадних битв…

Правічний біль, наче вибух, спопеляв твою волелюбну душу. Лиховісний туман страху та спантеличення руйнував твій зворушливий спокій. Гарячим, моторошним вітром обдували тебе національні зради та тоталітаризм.

Чому моя Батьківщина вкотре зазнає жорстокої і могутньої агресії? Через розкіш її природи та щедрість землі, через працелюбність та миролюбність її народу….

Війна, свавілля, протистояння… Це як діагноз невиліковної хвороби нашої епохи. Ворог нещадний, підступний і віроломний. Здається, смерть – більша реальність, ніж життя. Але незламна та героїчна звитяга наших воїнів відроджує віру в перемогу, примножує силу всього українського народу. Боротьба народжує героїв! Саме вірні патріоти України є духовним хрестом нашої нації в ці трагічні дні.

Ворог, боротьба, визволення – це тріада тривог новочасся. Та ми не самотні й не заблукали у міжчассі!

Моя благословенна Україно, ти, ніби птах з підрізаними крилами. Але твоє небо не залишиться незвіданим, а пісня буде доспіваною!

Бо ти маєш вдосталь життєстверджувальної сили, щоб плекати і виховувати патріотів з незнищенною національною свідомістю. Світочів, подвижників, чесних і принципових синів та дочок, які готові кинути на святий вівтар твого захисту навіть своє життя.

Моя сподівана Україно, в тобі щемить полум’яна віра у соборність, пристрасне бажання незалежності та неосудна любов до своєї землі мільйонів сердець.

Моя славна Україно, я переконаний, що ти ще виконаєш свою шляхетну, високу духовну місію і виведеш людство, виснажене заздрістю, корумпованістю, блюзнірством, байдужістю, на рівень толерантного та товариського співжиття. А твій миролюбивий і свободолюбивий народ увіллється у світову родину націй як один з найщасливіших її етносів.

Ми переможемо! Силою духу, всепроникаючим розумом, унікальною людяністю… Адже у мого народу невичерпні резерви морального та духовного досвіду. І часу на поразку немає! Нам з вами будувати величну державу миру, благополуччя і добра.

Тож об’єднаймося всі у молитві за мир у нашій багатостраждальній Україні та в усьому світі!

Вадим МЕЛЬНИЧУК,

випускник Школи універсального журналіста на базі НаУ “Острозька академія”, Івано-Франківськ.

Джерело фото: http://www.adm-pl.gov.ua/news/yak-dosyagti-nalezhnogo-ekologichnogo-vryaduvannya-v-ukrayini

, , , , переглядів: 141

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *