Вивчення мов розширює горизонти

11.09.2019

Доволі часто я чую: «Ой, та навіщо мені та іноземна мова? Я, наприклад, не збираюсь їхати в інші країни, тоді навіщо втрачати час на її вивчення?» Якщо чесно, я сама так вважала декілька років тому, але я змінила свою думку і ось чому.

По-перше, для того, щоб вивчити мову і досконало розмовляти нею, треба спілкуватися з носіями цієї мови. Ви не уявляєте, наскільки мені, інтроверту, важко спілкуватися з людьми, а особливо – з малознайомими. Для мене це завжди великий стрес. Однак для того, щоб вдосконалити свої навички, я вимушена вийти із зони свого комфорту. Так, мені кожен раз потрібно знаходити сили, щоб вийти в «коло непанування». Але як сказав амереканський письменник Ніл Доналд Уолш: «Життя починається там, де закінчується зона комфорту». І я повністю згодна з ним, бо, покидаючи «коло нашого панування», ми починаємо розвивати певні навички, рости над собою, самореалізовуватися. Наприклад, саме в цьому випадку я працюю над своїми навичками спілкування, а крім того «прокачую» свої мовні навички.

Другою причиною вивчати мови є розвиток пам’яті. Все життя я чомусь вважала, що погано запам’ятовую, і це ніяк не виправити. Однак, коли стикнулася з необхідністю вивчати нові слова, я все ж таки розпочала роботу над собою. Я використовувала різні методи, асоціації, просто виписувала слова і повторювала їх. І це спрацювало! Я зрозуміла, що пам’ять треба просто тренувати, тримати «у тонусі».

І, нарешті, третє: вивчення мов дійсно розширює горизонти. У прямому сенсі. Я з дитинства мріяла мандрувати різними країнами. А як подорожувати, не знаючи мови? Для когось незнання мови не викличе ніяких ускладнень, але я відчуваю себе комфортніше, коли можу щось спитати або просто вільно говорити, і мене зрозуміють.

А крім того, знаючи іноземну мову, можна читати улюблені книжки в оригіналі (якщо автор пише тією мовою, яку ви вивчаєте).

Головне, коли ви тільки починаєте вивчати мову, – це вірити у себе і свої можливості. Навіть якщо ви все життя вважали, що не маєте певних здібностей, наполегливо працюйте над собою.

Келвіну Куліджу приписують такі слова: «Ніщо в світі не замінить наполегливості. Ні талант – нема нічого більш звичайного, ніж талановиті невдахи. Ні геніальність – невизнаний геній – це майже прислів’я. Ні освіченість – світ повний освічених людей, хто не знає, що робити зі своїми знаннями. І лише наполегливість долає усі кордони».

Надія ЧЕЧЕЛЬ,

випускниця Школи універсального журналіста на базі НаУ “Острозька академія”,

Харків

переглядів: 291

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *