Цінність часу

12.07.2019

Цінність часу

Основна валюта нашого життя – час. Його не можна побачити, почути, відчути на смак, до нього не можна доторкнутися, але він грає величезну роль у нашому житті. З наукової точки зору час – це форма протікання фізичних і психічних процесів. Одне з основних понять філософії і фізики, міра тривалості існування всіх об’єктів. Для мене час – це прозора стежина довжиною в життя, яка ділиться на секунди, хвилини, години, місяці, роки, століття…
Якщо говорити про цінності, часто багатьом з нас приходять на думку гроші, машина, великий будинок, золото, іноді – люди, щирість, друзі і стосунки з рідними. Тому часто ми надаємо слову “цінність” зовсім іншого значення. Коли мені кажуть “Я все встигну, у мене ще дуже багато часу і мені не треба поспішати”, я розумію наскільки ця людина помиляється. Ніхто не знає, скільки лишилось часу і коли буде твій останній день. Навчись жити так, ніби кожний день – останній. Навчись насолоджуватись життям. Навчись буди щасливим саме тут і саме зараз.
Ми навіть не помічаємо, що використовуємо час не на ту справу і витрачаємо його дарма. Останнім часом я помітила це за собою. Я зрозуміла, що витрачаю свій вільний час на дурниці, які не приносять мені користь. Наприклад, годинами сиджу в телефоні, не помічаючи як швидко плине час, або відкладаю заплановані справи і дивлюсь улюблений серіал. Мені це дуже набридло і я намагаюсь з цим боротися. Насправді часу завжди дуже мало і кожна хвилина важлива. Всього одна секунда може змінити все. Тому не варто думати, що у вас все попереду і ще дуже багато часу. Дійте зараз, насолоджуйтесь життям зараз, звертайте увагу на дрібниці, бо особисто мене вони роблять щасливою.
“Дивно влаштована людина – вона засмучується, коли втрачає багатство, і байдужа до того, що безповоротно йдуть дні її життя.” – казав письменник та церковний діяч Абу-л-Фарадж. Не встигнеш озирнутися як проходить рік, два, ти закінчуєш школу, університет, працюєш на роботі, створюєш сім’ю, а в похилому віці дивуєшся як швидко пройшло життя. Хтось  пишається ним та своїми досягненнями, а хтось сварить себе за неправильно використаний час і нещасливе життя. Тому щоб не опинитись серед тих, хто жалкує, починай саме зараз робити те, що зробить тебе щасливішим.

Анастасія ЗАВОЛОКА,

випускниця Школи універсального журналіста на базі НаУ “Острозька академія”,

м.Покровськ, Донецька область

переглядів: 125

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *