ТОП-5 книг, які б я порадила прочитати підлітку

11.04.2019

ТОП-5 книг, які б я порадила прочитати підлітку

Книги… Раніше книги були єдиним джерелом знань. Читання книг було заняттям, коли можна було відпочити, та потрапити у світ пригод та таємниць. Зараз це все замінив інтернет. Так, зараз дітям набагато цікавіше дивитися мультфільми, та дізнаватись про щось нове із інтернету. Я не кажу, що всі діти такі. Я, наприклад, дуже радію, коли бачу дитину, яка з захопленням читає книгу, роздивляючись малюнки.

Я обожнюю читати. Книги для мене – це пошук чогось нового і невідомого, фантазії, які на певний час стають реальністю. Завдяки книгам я вдосконалюю свої думки, та мені краще вдається писати.

Я не тільки люблю читати книги, я ще й сама пишу. Є багато інтернет-сайтів, де можна написати свій фанфік, як зараз модно казати. Я пишу про своїх кумирів.  Пишучи фанфіки, я творчо самостверджуюсь,  відчуваю спокій та гармонію в собі. А ще, на обличчі виникає приємна посмішка, коли мене запитують, чи буде продовження.

Мої улюблені книги – де фантастика переплітається з реальністю. Мені подобається, коли описаний реальний світ з елементами фантастики. Як тільки я починаю читати такі книги, відразу усвідомлюю, що вони потрапляють у список моїх улюблених. Також люблю читати романи про минулі століття, де у кінці головних героїв чекатиме хепі-енд.

Ще один з моїх улюблених жанрів – це детективи. У них можна хвилюватися за головних героїв до мурашок на шкірі, висувати свої версії, та думати чому вона так вчинили, і щоб б зробила я на їх місці.

Безумовно, у кожної людини свої смаки, і те, що я вважаю безглуздим (як наприклад фантастика), для інших може стати улюбленими книгами. Я поважаю смаки інших, вислуховую думку кожного, при цьому висловлюючи  свою.

Як я вже сказала, книги я обожнюю. А от мій брат, краще поганяв би у футбол на вулиці, ніж взяв до рук книгу. Я знаю, гуляти також хочеться, але ж і почитати, хоча б якусь книгу, треба ж? Він читав лише кілька книжок, які його зацікавили. Це книги Всеволода Нестайка «Незвичайні пригоди у лісовій школі». Збірка має кілька частин, але вони надзвичайно цікаві (я читала їх разом із нимJ).

У сучасному світі я мало бачу людей, які, як і я, читають книги, не за шкільною програмою, а за бажанням душі (хоча, мій брат і за програмою не читає). Суспільство змінюється, і зявляється багато нанотехнологій, які змогли замінити книгу. Є електронні книги, але мене вони безмежно дратують. Мені потрібно перегорнути кожну сторінку, пробігтися очима по кожному рядку. А потім, коли я вже прочитала книгу, повернутися до улюблених моментів.

Але, як я вже казала, у кожного свої смаки. Якщо мене такі книги дратують, то мої рідні, давно вже перейшли саме на такі.

Я дуже рада, що наука не стоїть на місці, і зараз у нас є багато можливостей. Але не варто забувати і про давно забуте старе! Я не можу сказати про себе, що я зовсім не користуюсь новими технологіями, мені так легше: і дізнаватись щось нове, і навчатись, при цьому ще й розслабитись.

А тепер я хочу порадити ТОП-5 книг для підлітків, які на мою думку мають їм сподобатись.

  1. «Пригоди дівчинки Лоли». Перше місце у моєму топі займають книги німецької письменниці Ізабель Абеді. Цих книг 9. У кожній книзі розповідається про те, як Лола шукала собі нових друзів, і як мріяла кимось стати. Удень вона звичайна дівчинка, а уночі, у її фантазіях, вона переміряла на себе купу професій: Лола мріяла бути і співачкою, і репортером, і актрисою, і таємним агентом… Книги цікаві, легко читаються, і близькі до реальності. Читаючи першу частину, цікавість зростає, і ти вже думаєш що ж буде у другій, і так по черзі.

  2. «Русалонька із 7-В». Друге місце я даю книгам української поетеси Марини Павленкою. У цій збірці також 5 неймовірних, захоплюючих книг. У кожній частині Софійка «приручала» якусь стихію, а у 5-ій – відпочивала на морі. П’ята частина без фантастики, але вона дуже наближена до реальності, та до поведінки сучасного суспільства.

  3. «Ключ від королівства», «Королівська обіцянка», та «Зло не має влади». Третє місце я даю Марині та Сергію Дяченкам. Книга, де є переплети фантастики і реальності, теплий плед та чашка гарячого чаю – і, здавалося, що ще потрібно для щастя?)

  4. «Клас пані Чайки» і «Лотерея». Книги про реальне життя молодих людей, про їхнє перше кохання, хобі та захоплення, про справжню дружбу з усіма її проблемами. Кожен має свій характер, з яким важко ужитися, але все реально, просто треба зрозуміти, чому людина так себе поводить.

  5. 5 місце даю своєму улюбленому детективу «Усе в шоколаді» Наталки та Олександра Шевченків. Детектив, який розслідують підлітки. У них це чудово вдається. У книзі є 2 частини, і у кожній главі доводиться заспокоювати себе, що все буде добре. Книга дуже цікава, я перечитувала її вже багато разів, і кожного разу усвідомлювала, що вона не набридне.

Цікавий ТОП-5 у мене вийшов?)

Якщо ви захочете прочитати ці книги, то навіть не думайте, а мерщій ідіть до бібліотеки (саме там, я їх і знайшла). Читайте, розвивайтесь та самовдосконалюйтесь. Хтозна, можливо, саме ти будеш майбутнім генієм?)

Тетяна КОРНІЙЧУК,

випускниця Школи універсального журналіста

на базі НаУ “Острозька академія”,

смт Володимирець, Рівненська область

переглядів: 104

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *