Тепло чи вогонь?

08.02.2019

Тепло чи вогонь?

Той, хто приносить світло в життя інших людей, і сам не залишається в тіні.

Джеймс Метью Баррі

Тепло. Що таке тепло? Елементарне питання,еге ж? Кожен має право трактувати це слово по-своєму. Для когось тепло – це сонечко і +25 на шкалі термометра, для когось – чашка горіхового какао чи теплого чаю з лимоном ,а комусь здається,що тепло – це міцні обійми і легкі турботливі дотики. І,знаєте,жодну з цих відповідей не можна назвати неправильною. Мене давно хвилює питання: вогонь – це теж тепло?Як відрізнити ці два поняття і не попектися «вогнем»?

Коли настають холоди, я часто думаю про тих, хто спить під відкритим небом. Щодня кількість безхатченків та дітей-сиріт невпинно зростає . В Україні це стало дуже поширеною проблемою,але,на жаль,вирішувати її ніхто не поспішає . Лише крихітна частинка людина намагається залучитися до благодійних справ, за які вони не отримуватимуть гроші. «У мене немає вільного часу», «я – мільйонер,чи що?», «мені ж ніхто не допомагає,чому я повинен відповідати за чужі помилки?» . Впізнаєш себе ,чи не так? Але чи це насправді вагомі причини,щоб не бути добрішим? Переглядаючи ролики на Youtube про дітей,позбавлених батьківського піклування, і дивлячись в їх щирі та невинні очі,я борюся з нестримним бажанням заплакати. Мене пронизує невимовний біль і дикий сором за те,що я надто часто жаліюся на своє життя. Я починаю усвідомлювати нікчемність своїх проблем і ,як казав Рене Декарт,все пізнається в порівнянні,навіть проблеми. Яка ж я жалюгідна людина,якщо дозволяю жаліти себе…

На своєму короткому життєвому шляху мені доводилося зустрічати різних людей . Одні прагнули весь час виділятися,другі хотіли стабільності і спокою,треті кричали,що життя – лайно. Всі ми достоту різні, ми – як спалахи фотокамери,такі божевільні,яскраві та неповторні. Нам,підліткам,не вистачає життя. Ми ніби яскраві зірочки,що красиво світять крізь темряву,але нас ніхто не помічає. У всіх нас є таланти,мрії,погляди,думки, але нам не дають можливостей. В нас не вірять,нас ламають,не дають змоги самореалізуватися. На нас навалюється занадто багато всього,невже так важко зрозуміти?Ось і тому ми кричимо,зриваємося,закриваємося в собі. Ніхто з нас не ідеальний. Це нормально – помилятися,це нормально – не бути струнким,шукати себе,любити не те,що люблять інші,це нормально – боятися і бути іншим, адже це нормально – бути людиною. Саме тому найчастіше та любов і те тепло,що є всередині нас,ті вогники перетворюються на неконтрольований вогонь,який пізніше обпікає інших людей . Дефіцит уваги призводить до небажаних наслідків. Не бійтеся проявляти свою любов,це так легко,проте вона здатна врятувати людину від смерті. Свої думки хочу підтвердити словами Деніела Кіза: «Людина, що володіє розумом, але позбавлена здатності любити і бути коханою, приречена на інтелектуальну і моральну катастрофу, а може бути, і на важке психічне захворювання»

І якщо обирати між вогнем і теплом,я оберу тепло. Вогонь хоч і привабливий та цікавий,але він ненадовго,на якусь мить .А пізніше ти залишишся з обпеченим серцем і одного ранку зрозумієш,що ти нещасний. Тепло – це те,що зігріває кожного дня. Воно якщо гріє,то воно не обпікає,адже в ньому – безмежна любов і світло. Без любові і тепла в душах світ би зігнив,помарнів і зник. У морозну новорічну ніч не страшний холод, а відсутність людського тепла. Чарльз Буковські дуже влучно сказав : «У світі надто багато холоду. Якщо б тільки люди могли домовитися про все, було б по-іншому» . Будь ласка ,будьте добрішими,коли це можливо. А це можливо завжди . Нумо відігрівати цей світ своїми серцями!

Не краса, а любов врятує планету. Я в цьому впевнена. Найкращий титул – добре серце,а не ідеальне тіло. Не забувайте про це.

Вікторія САВКА,

випускниця Школи універсального журналіста на базі НаУ “Острозька академія”,

Львів

переглядів: 103

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *