Слово – не горобець. Вилетить – не піймаєш

21.06.2018

Слово – не горобець. Вилетить – не піймаєш

Дуже багато слiв ми говоримо щодня, навіть не замислюючись над тим, як їх сприймають наші співрозмовники. Адже необачні та необдумані висловлювання можуть залишити невиліковну рану та породити глибоку образу у серці людини, особливо якщо сказане було почуте від близьких нам людей. Іноді слово може поранити гостріше за зброю, бо шрами на тілі з часом загоюються, а шрами на душі – ніколи.

Щоразу, як сваритесь із рідною людиною, згадайте всі ті труднощі, які ви разом перебороли. Адже більшість тих слів, які ми вимовляємо у гніві, є великим перебільшенням, бо сказані зопалу. Згодом, розуміючи помилки, ми жалкуємо про сказані слова, але повернути час назад неможливо… Треба контролювати своє мовлення та тримати себе в руках, бо хвилиний гнів пройде швидко, а неприємні спогади залишаться надовго.

Варто спілкуватися з людиною на тому рівні, на якому їй буде найкомфортніше, виявляючи повагу та толерантність. Не треба грубити і встановлювати нерівність із співрозмовником, навіть якщо він украй неприємний, бо всі ті різкі та образливі слова, які ми говоримо людям, навіть не помічаючи це, обов’язково повернуться  нам як бумеранг.

Майже у кожного є та близька людина, якій не страшно розповісти свої секрети, вилити душу, бо ця людина перевірена в біді, і немає сумнівів у її щирості та відданості. Ставши цією людиною для когось, ми беремо на себе велику відповідальність за свої слова. Адже зрадивши людину гнилими словами, ми стаємо гнилими душею і ніколи не повернемо справжнього друга, бо втратили його довіру назавжди. Це стосується і наших обіцянок. Надаючи людям надію, треба бути впевненими у твердості своїх слів.  Пусті обіцянки нічого не коштують, таким чином ми лише розчаровуємо оточуючих своїм несерйозним ставленням до справи, через це буде тяжко реалізуватися у житті. Треба завжди слідкувати за своїм мовленням, бо саме ми контролюємо свої емоції, а не навпаки.

Єлизавета ЧАУСОВА,

випускниця Школи універсального журналіста на базі НаУ «Острозька академія»,

Харків

, , , переглядів: 422

Останні новини від OGO.ua


Один коментар
  1. Гарна життєва позиція, особливо для молоді, та й дорослим теж не завадить. Головне, що з таким ставленням до оточуючих – ваше життя буде тільки поліпшуватися. Переконаний з особистого досвіду.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *