Шкільна форма: за і проти

07.07.2016

Шкільна форма: за і проти

Сьогодні дуже багато людей дискутують з приводу шкільної форми. По-різному до її необхідності ставляться у різних країнах.
«На сьогодні шкільну форму носять в більшості шкіл Японії, Великої Британії, Нової Зеландії, Куби, Австралії, Польщі… У Великобританії, якщо учень відмовляється носити форму, його можуть відрахувати зі школи. У Сполучених Штатах Америки та Канаді форма існує лише в приватних школах. Ведуться дискусії щодо запровадження шкільної форми в Німеччині та Франції. Сьогодні в більшості французьких шкіл діють спеціальні дрес-коди. Це правила, яким має відповідати одяг учнів. У них зазначено, наскільки короткими можуть бути спідниці. Або яку частину тіла можна оголювати. Найчастіше вони забороняють носити одяг із дірками та прикраси, які свідчать про належність до певної неформальної групи», – повідомляє shatsk-school1.edukit.volyn.ua.

Немає єдиної думки відносно шкільної форми і у батьків, і у педагогів і в Україні. ЇЇ прихильники можуть сказати, що вона дисциплінує кожного школяра, а за її відсутності, учні постійно відволікатимуться на яскравий одяг однокласників(-ць), таким чином це заважатиме навчальному процесу. Люди, які проти форми, переконані, що вона заважає учню підкреслити свою індивідуальність. Як на мене, це абсурд. Той, хто захоче вчитися, буде вчитися у будь-якому випадку, і форма тут ні до чого. Цілком природно, що підлітки хочуть виділитися, привернути до себе увагу. І, на мою думку, шкільна форма аж ніяк не стане перепоною аби похизуватися новим брендовим взуттям, мобільником або планшетом…

Та й чи є шкільна форма доступною для всіх, чи є вона дешевим одягом, чи не є її придбання катастрофою для батьківських кишень? Прикро, але не кожен може дозволити собі придбати шкільну форму, але все ж змушений, бо «такий закон». Хтось купує піджак з чистого кашеміру, а хтось із дешевого поліестеру – і тут так само не вдасться стерти соціальну нерівність. Задумайтесь, скільки з сімейного бюджету треба витратити татам і мамам, аби дитина могла носити форму! Вигоду від цього мають не педагоги, не батьки, а продавці. За шкільну форму, за одяг для школярів-дітей і підлітків правлять, як за одяг дорослих. Причому ніхто не несе відповідальності за якість. А батьки журяться, бо ж діти ростуть і дорогий піджак чи курточку через рік треба змінити. Виходить, хочеш вчитися – носи шкільну форму, без неї ніяк!

Особисто я не проти шкільної форми, я обома руками за неї! Якщо вона відображає статус певного навчального закладу, має логотип , то її хочеться носити, це престижно! Але ж мало шкіл, які мають змогу шити форму під замовлення. Звичайно, носити рвані джинси та потерті кросівки до школи не припустимо, але і не треба сприймати форму як фатум! Можна вимагати від школярів білу сорочку, чорний піджак та штани, але не забувати, що дітям має бути комфортно, вони не повинні ставати безликою однорідною масою, без права на індивідуальне обличчя.

Як бачимо, однозначної думки щодо шкільної форми немає. Одні переконані, що вона заважає лишатися учню індивідуальністю, інші стверджують, що носіння шкільної форми дисциплінує та зрівнює всіх за соціальним статусом. А що думаєте з цього приводу ви?!

До теми:

Шкільні їдальні: чому український старшокласник заздрить учням з Гондурасу

Роздуми одинадцятикласника: чи легко бути відмінником?

Інтернет-залежність сучасних підлітків: одинадцятикласник розповів усю правду

Джерело фото: http://ua.teddyclub.org
Михайло ПИЛИПЧУК, лауреат ХVI, ХІХ Міжнародного конкурсу шкільних медіа, випускник Школи універсального журналіста

переглядів: 2 466

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *