Щоб бути щасливим, пізнай себе!

15.05.2018

Щоб бути щасливим, пізнай себе!

Кожен хоче бути щасливим, та не багатьом це вдається. Навіть якщо задовольнити потреби людей чи здійснити їхні мрії, вони все одно будуть на щось скаржитися. Чому ж так відбувається? Тому, що для досягнення щастя потрібно не сподіватися на щасливу можливість, а боротися за неї!

У цьому світі немає нічого ідеального та вічного, і щастя не є винятком. Те, що нам на початку здається цим почуттям, через деякий час виявляється всього лише нетривалою емоцією. Іноді ми хочемо чогось так наполегливо, що не помічаємо, як те, що нам здавалося джерелом щастя, стає джерелом дискомфорту і поганого самопочуття. Так, дорога до щастя може бути тернистою, але й на цих колючих кущах, як і на будь-яких рослинах, розцвітають квіти, які дарують нам надію на те, що у кінці шляху ми знайдемо те, до чого так прагнули.

Особисто я не раз запитувала себе: «Що робить мене щасливою?» Майже усім, що є відповіддю на поставлене запитання, я не займаюся й не цікавлюся. Тобто я свідомо позбавляю себе можливості стати щасливою, і завжди у мене є вагома причина для відмови собі у цьому. Найголовнішою причиною є катастрофічний брак часу… Та все ж, я вважаю, що щасливою мене роблять такі речі: внутрішнє наповнення й душевна гармонія, я не можу жити самодостатньо, коли у мені панує темна, гнітюча і жахаюча пустка. Здійснення мрій і бажань, хай і наймізерніших; заняття улюбленими справами (читанням, танцями, спортом, слуханням музики, написанням творів). Відсутність людей чи справ, які тим чи іншим чином виводять мене із душевної рівноваги, дратують, навіюють сумніви, депресію чи стрес, тобто стабільність і передбачуваність. Прозорість у стосунках, приємні дружні відносини з людьми, що мене оточують.

Ще одним чинником для виникнення щастя я можу назвати природу – все, що у ній виникає і до неї стосується: мальовничі пейзажі, палахкотіння вогнища, нерухоме плесо озера, пінисті хвилі, блиск росинки на пелюстці польової квітки, спалахи блискавки у грозовому небі, стрімкий дощ, плюскіт камінця, що падає у воду, небо у будь-якому стані, «музика» вітру, землі, води і вогню, сніг, що падає і рипить, тощо. Природа приваблює мене саме поєднанням непоєднаного. Швидкість і нерухомість, ритм і тиша, феєричні і захоплюючі спалахи і спокійна ідилія.

Нестримність у діях і проявах емоцій, незалежність у поведінці, свобода у мисленні, власна гордість доповнюють список того, від чого я справді стаю щасливою.

У людини дуже складний внутрішній світ. Щоб його збагнути, інколи потрібне все життя. Ніхто, окрім вас самих, не зрозуміє, що коїться у вас в душі. Тож спочатку потрібно пізнати себе, а потім прагнути щастя. Це мій девіз, який я застосовую під час пошуку власного щастя і який стане у пригоді усім, хто його шукає.

Діана-Катерина РЕДЬКО,

випускниця Школи універсального журналіста на базі НаУ “Острозька академія”,

Київ

Джерело фото: https://moyezdorovya.com.ua/4-sekrety-shhastya/

, , , переглядів: 1 532

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *