Що таке подвиг?

11.07.2019

Що таке подвиг?

Люди звикли перебільшувати, робити з мухи слона і називати речі не своїми іменами. Це вже стало нормою для нашого суспільства і нікого не бентежить неправильне вживання слів. Та в деяких випадках це просто недоречно. Слово “подвиг” – якраз і є таким випадком.

 Подвиг – це не підняти руку на уроці та дати відповідь.  Подвиг – це не зізнатися в коханні. Подвиг – це не проїхатися велосипедом без рук.  Подвиг  – це не стрибнути в річку першого ж березня. Все це – не подвиг, а звичайні вчинки чи повна шаленість. Ми часто вживаємо це слово  тоді, як більше підійшли б слова “дурість” чи “дитяча забавка”. Мабуть  тому,  що на справжні подвиги ми просто не спроможні чи це є межею наших можливостей.

То що ж таке подвиг?

Подвиг – насамперед це вчинок, зроблений усвідомлено,  навмисне. Це не коли ти йдеш під чиїмось вікном і тобі в руки падає людина. Тоді це просто збіг обставин. Людина,  що здійснює подвиг, ризикує своїм життям і здоров’ям з власного бажання, проявляє  героїзм,  відвагу,  самопожертву. Головна мета подвигу – врятування інших людей або ж тварин.  Прикладом здійснення подвигу є людина,  що, незважаючи на ризик згоріти живцем, заходить до палаючого будинку маючи в голові тільки одну мету – врятувати дитину. Чи людина,  що, прикриваючи своїм тілом іншу, рятує її життя. Або ж людина,  що буде рятувати дівчину від маніяка навіть не маючи в руках ніякої зброї. Все це – справжні героїчні вчинки,  які можна не вагаючись назвати подвигом.

За все наше існування було зроблено дуже багато подвигів. Та це не означає, що на цьому треба зупинятися. Не думай, що “хтось інший  обов’язково допоможе”, можливо тільки ти можеш це зробити. Дій. Не стій на місці. Допомагай. І ніколи не сумнівайся в собі.

Ольга СЕМЕНЬКОВА,

випускниця Школи універсального журналіста на базі НаУ “Острозька академія”,

Дніпропетровська область

переглядів: 87

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *