Що шукає у соціальних мережах моє покоління?

25.03.2019

Невже сучасний підліток може прожити хоча б тиждень без багатофункційного гаджета? Думаю, що ні. Батьки не розуміють, як діти можуть від 2 до 7 годин в день дивитися в екран телефону та весь час зависати в соцмережах.

А й справді — що шукає в соціальних мережах моє покоління, якщо проводить там стільки часу?

Насамперед, Інтернет — єдина річ, яка може швидко позбавити нудьги. Соцмережі створені так, щоб на максимальний проміжок часу затягнути у віртуальну реальність людину та відволікти її від дійсно важливих справ. До того ж, від перегляду смішних фото чи відео підвищується секреція гормону окситоцину, що відповідає за розслаблення та відчуття щастя. Тому, щоб заповнити свій час та відчути примарну радість, підліток відкриває соцмережі та поринає в «інший світ».

Підлітковий вік — складний період, коли людині потрібно більше спілкування та взаєморозуміння. Якщо в сім’ї негаразди чи реальні друзі не відповідають очікуванням, то підліток може знайти однодумців в соцмережах, які будуть мати схожі інтереси та вподобання.

Творча молодь здебільшого шукає ідеї для своїх робіт. Ви б знали, скільки надихаючих речей зараз є в Інтернеті! Я, як фотограф, можу сказати: якщо немає натхнення, то варто лише зайти в соцмережі, і вмить захочеться творити!

До речі, через соціальні мережі можна знайти собі нове хобі. Коли звичні справи вже не приносять задоволення, Інтернет може підкинути нові ідеї, чим себе зайняти.

Також соцмережі можуть допомагати у навчанні: вивченні іноземних мов, підготовці до ЗНО і т.д. Багато підлітків зависають у такій соцмережі, як Telegram, де є безліч корисний статей на будь-які теми. А також підліток має можливість поспілкуватися з розумними співрозмовниками у спеціальних тематичних чатах, дізнатися інформацію від реальних людей, а не читати все на сумнівних сайтах.

Соцмережі можуть і допомагати молоді саморозвиватися, і відволікати від важливого. Варто фільтрувати контент у Інтернеті та використовувати цей ресурс з користю, щоб не витрачати цінний час на дурниці.

Олена МАЛЕЦЬКА,

випускниця Школи універсального журналіста на базі НаУ “Острозька академія”,

Рівне

переглядів: 417

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *