Що роблять соцмережі з підлітками: за і проти

14.01.2019

Що роблять соцмережі з підлітками: за і проти

Соцмережі нині відіграють важливу роль у нашому суспільстві, адже в такий спосіб можна спілкуватись, ділитись порадами, купувати і продавати товари. За статистикою близько 40% населення світу спілкується за допомогою соцмереж, тобто кожний п’ятий користувач. За допомогою них можна повідомляти про різні акції, заходи, знаходити найрізноманітнішу інформацію про все, що нас цікавить.

Сучасне покоління (підлітки) часто не можуть знайти однодумців, з якими їм буде цікаво, тому є групи за інтересами, де кожен може знайти людей які цікавляться тим самим, чим і Ви.

Необмежена свобода і відсутність цензури у соцмережах, заманює підлітків у вирій безтурботного життя. Адже, упевненість у тому, що більшість їхніх віртуальних дій минаються без наслідків; тому, що у реальному житті вже, якщо висловився – то «підправити» свої слова важко, недарма ж кажуть: слово не горобець, – вилетить не впіймаєш.

Вчена з Великобританії, Сюзан Грінфід, вважає, що у сучасного покоління, яке виростає на соцмережах, зникає емпатія – здатність до співпереживання та розуміння інших. Часто можна спостерігати таке явище, як підлітки стають жорсткі та безпощадні, виростаючи на он-лайн спілкуванні.

На жаль, більшість із нас ідеалізує онлайн-друзів і приписує їм риси, яких насправді вони не мають. Швидше за все, так проявляється наша власна нереалізованість у тих або інших сферах життя, чи «прикрашаємо» характери деяких осіб, щоб бачити в них ідеалів.

Але якщо використовувати соцмережі у правильному напрямку, то це буде спосіб спілкування з друзями та колегами на відстані, пошук втрачених контактів та знайомств. Соціальні мережі можна використовувати в якості інструменту для саморозвитку, вивчення іноземних мов, читання цікавої літератури, прослуховування музики.

Соціальні мережі допомагають мозку працювати, і так це правда! За даними BBC NEWS, групі вчених із США під час проведення спеціалізованого дослідження вдалося виявити невелику ділянку головного мозку яка відповідає за організацію соціального життя.

Прогулянки, концерти, похід до кінотеатру з друзями – для нас це звичайна справа, а як щодо людей з обмеженими здібностями? Тому соцмережі можуть замінити їм все.

Отже, соцмережі поділяються на чорну і білу сторони, а яку обереш ти вирішувати лише тобі.

Анастасія ТИСЕВИЧ,

випускниця Школи універсального журналіста на базі НаУ “Острозька академія”,

м.Умань,

Черкаська обл.

переглядів: 139

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *