Рекомендації дорослим: що варто і чого не варто робити, щоб бути щасливим

21.06.2018

Рекомендації дорослим: що варто і чого не варто робити, щоб бути щасливим

Щастя – це дуже широке поняття, кожен розуміє його по-своєму. Одні відчувають себе щасливими у колі сім`ї і близьких людей, інші захоплюються неймовірними подорожами у різні куточки світу. Бажання і мрії у всіх різні, але їх здійснення робить нас щасливими.

Я не раз помічала, що діти набагато щасливіші за дорослих. Останні дивляться на світ скрізь життєвий досвід, сприймають оточуючих як потенційних брехунів та зрадників. Вони бояться показати справжніх себе, будують внутрішні стіни, замикаються у свої думках. Це і відрізняє дітей від дорослих: перші – щирі та відкриті, другі – насторожливі та обережні.

Думаю, діти мають багато чого навчити дорослих: радіти дрібницям, бачити щастя у несподіванках та пригодах, сприймати світ як щось нове, цікаве та незвідане. Частіше посміхатися, дарувати посмішки іншим, щиро радіти за себе та за оточуючих, цінувати кожну мить, жити сьогоденням – чи це не щастя?

Я часто чула, що чим старша людина, тим більше вона потребує для щастя. І повністю з цим згодна. У дитинстві нам було досить батьківської любові, прогулянки на свіжому повітрі та цікавої гри. Дорослі ж убачають щастя у грошах, владі, красивому та розкішному житті.

Діти шукають позитивні моменти у негативних ситуаціях. Така особливість є, мабуть, тільки у них. І це справжнє диво: знаходити хороше серед поганого. Навряд чи у дорослих вийде так само, адже вони звикли концентруватися на проблемах та негативних аспектах життя. Але спробувати варто. Життя стане набагато легше, якщо не дивитися на нього як на низку суцільних проблем та негараздів.

Заздрість – ще одна проблема дорослих, яка заважає їм жити щасливо. Якщо дитині подобається якась іграшка, яка є в друга, вона просто буде просити батьків купити таку саму, але радітиме за друга щиро.

Значний вплив на дорослу людину надає суспільство. Воно робить якісь стандарти, яких треба дотримуватися, дає оцінку діям, але це не правильно. Кожен має свою думку, свої погляди, сам знає, що для нього щастя. Але проблема саме в тому, що люди живуть у цих стандартах, вважають, що так правильно і по-іншому бути не може. Вони залежні від чужої думки.

Думаю, що дорослі стали такими не просто так. Усе в житті залишає відбиток: проблеми в сім`ї, зрада, тяжка хвороба, смерть дорогої людини. Все це впливає на світогляд. Такі проблеми важко забути, але треба навчитися долати перешкоди, щоб бути щасливим. Кожен має на це право.

Катерина ЧЕХ,

випускниця Школи універсального журналіста на базі НаУ “Острозька академія”,

Вінницька область

, , , , переглядів: 67

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *