П`ять книг, які я пораджу прочитати молодшим брату та сестрі

15.05.2018

П`ять книг, які я пораджу прочитати молодшим брату та сестрі

Думаю, роль книг у житті кожної людини важко переоцінити. Читаючи їх відпочиваєш, здобуваєш нові знання, які можна використовувати у повсякденному житті, збагачуєш свій словниковий запас. Книги можуть змінити ставлення до багатьох речей, чи взагалі погляди на життя, вчать нас розуміти самих себе.

За своє життя я прочитала багато книг, але найбільше мені сподобалися п`ять з них. Саме їх я можу порадити прочитати молодшим брату та сестрі.

1.«Маленький принц» Антуан де Сент-Екзюпері

Ця книжка сподобалася мені тим, що написана у жанрі повісті-казки. З одного боку, читач поринає у світ незвичайних пригод, з іншого замислюється над певними більш серйозними речами. Цей твір дуже цікавий і повчальний. У ньому описано риси характерів різних персонажів, їх поведінка, ставлення до людей, до різноманітних явищ природи, до тварин. Головна тема казки – бездуховність людей, їх зневага до дитячих мрій та особливого бачення навколишнього світу.

Цей твір навчає милосердю, чистій довірливій дружбі, відповідати за свої вчинки, свою домашню тварину, адже «Ти назавжди  у відповіді за тих, кого приручив».

 «Маленький принц» розповідь не про конкретних людей, а про людство взагалі. Вона актуальна завжди, для усіх людей незалежно від віку, адже А. де Сент-Екзюпері мав мету написати казку і для дітей, і для дорослих.

2. « Полліанна» Елеонор Портер

Велике задоволення я отримала читаючи роман « Поллінна » відомої американської письменниці Елеонор Портер. Головна героїня твору – дівчинка Полліанна. Сторінка за сторінкою книга поступово відкривала для мене непросту і незвичайну історію її життя. Полліанну після смерті батька забирає на виховання «з почуття обов`язку»  її тітка Поллі. З затишної атмосфери батьківської любові дівчинка потрапляє у світ строгих правил і заборон. Але що б не траплялося в її житті, вона радіє кожній хвилині, продовжує грати у свою незвичайну гру. Полліанна змінює на краще життя багатьох мешканців містечка Белдінгвіля. Це і служниця Ненсі, і містер Джон Пендлтон, і місіс Сноу. Та найбільше змінюється тітка Поллі, яка не вміла радіти по-справжньому.

Ця книга навчає добра, поваги, милосердю,чуйності, оптимізму. Вона змінює ставлення до життя.

3. « П`ятнадцятирічний капітан» Жуль Верн

 У книзі відомого своїми пригодницькими романами Ж. Верна «П`ятнадцятирічний капітан» автор описує незвичайні пригоди Дика Сенда та його друзів. Герої роману пройшли неймовірно важкий і довгий шлях. Він почався з берегів Нової Зеландії і закінчився на узбережжі Каліфорнії. Невеличкій команді довелося подолати на цьому шляху непривітні африканські джунглі, океанські простори, протистояти лютим хижакам і диким племенам. Але найважче було саме Дику Сенду, п`ятнадцятирічному капітану, адже тим людям, які довірили йому свої життя, не було на кого більше розраховувати. Від його дій, його рішень цілком залежала доля тих, хто знаходився поряд з ним. Він мав виправдати їх сподівання.

Твір «П`ятнадцятирічний капітан» вчить нас думати не лише про себе, а й про оточуючих, мріяти, вірити в силу людського розуму.

4. «Діти капітана Гранта» Жуль Верн

 Пригодницький роман« Діти капітана Гранта» я прочитала з великим задоволенням. Цей твір про науку та її безмежні можливості. Герої роману вирушають на пошуки нескореного шотландця Гранта, який мріє про заснування колонії вільних людей на далеких островах. Члени експедиції є однодумцями Гранта, тому назва роману символічна. Їх вчинки – це приклад того, як треба йти до своєї мети. Розвиток подій у романі переконує нас, що лише сміливі, розумні, вольові люди можуть досягти успіху, а негідники завжди будуть покарані.

5. «Кобзар» Тарас Шевченко

  В історії кожного народу є імена, які з повагою передаються з покоління в покоління і ніколи не будуть забуті. Такою людиною для нашого народу є Тарас Григорович Шевченко. У своїх творах, які входять до збірки «Кобзар» він описував мелодійну українську мову, природу рідного краю. «Кобзар»це велика поетична розповідь про людське життя, у якому є і горе, і радощі, і страждання, і щастя. Це роздуми про те, як долати труднощі і жити – заради рідних, заради мрій, заради майбутнього.

Тарас Шевченко писав про свою епоху, але його твори актуальні і зараз у XXI столітті.

 

На мою думку, справді чудова книга має не лише розважати, а й давати нові знання, змусити замислитися  і не забути, а навпаки – згадувати її кожен раз знаходити у знайомих рядках щось нове і цікаве. Саме тому мені подобаються книги, про які я написала у цьому творі. Недарма є таке цілком справедливе прислів`я: « Хто багато читає, той багато знає».  

Анна ОМЕЛЬЧЕНКО,

випускниця Школи універсального журналіста на базі НаУ “Острозька академія”,

Одеса

Джерело фото: http://say-hi.me/knigi/5-knig-s-neobychnoj-formoj-povestvovaniya.html

, , , , переглядів: 211

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *