Про час і відвагу

29.04.2018

Про час і відвагу

А чи задумувалися ви над тим, чим зумовлена національна своєрідність часу? Чому і минуле, і майбутнє набувають етнічних рис?

Як на мене, це тому, що кожна хвилина життя людини позначена національною специфікою світосприйняття та психології всього народу. І в історії всіх етнічних спільнот бувають періоди особливої інтенсивності пробудження інтелектуального та духовно-морального генія нації.

Таких історичних імпульсів було чимало і в українців. Та чи не найяскравішими з них були подвиги студентів-крутян – перших українських «кіборгів» та захисників Донецького аеропорту – «кіборгів» новітньої історії.

Безперечно, всі погодяться з думкою, що неможливо знайти в історії України інші події, які б так глибоко і різнопланово вплинули на духовність всього нашого народу. Життя моїх співвітчизників – «і мертвих, і живих, і ненароджених», усієї нації з її багатостраждальним минулим, звитяжним сучасним і величним майбутнім, – нерозривно пов’язане з цими могутніми рушіями вищої духовності та глибокої моральності.

Навіть ті дуже фрагментарні свідчення, з якими мені вдалося ознайомитися, дають підстави стверджувати, що це звитяжні сторінки історії мого народу, які інтегрують, згуртовують в націю патріотів, наше й досі розколоте суспільство.

І от вдарив незворотній, вогненний час, коли Україна вибухнула військовим і громадянським спротивом… Бурхливий, пам’ятний час розчахнув вічність, стверджуючи домінування духовного чинника в історії нашого народу. Поза всяким сумнівом, то був зоряний час українського духу і відваги.

Гімназисти та студенти, військовослужбовці та добровольці… Доля рокувала їм праведну смерть за рідну землю. І вони не зрадили самих себе, віру в предків та мрії свого народу про побудову могутньої незалежної України.

Найважчим багажем, який вони взяли з собою, якщо можна так висловитись, була тривога за Україну. А їх відвага?! На жаль, її ніхто не зважував… І про це важко говорити. Адже несхитна відвага цих молодих людей – справжній дар у вимірі не тільки індивідуальному, а й національному.

Віддавати своє життя повністю і беззастережно на вівтар свободи Батьківщини, зробити з себе знаряддя миру, вигнати зі своєї душі раба, запалити серця мільйонів людей до непримиренної боротьби за визволення рідної землі… Чи це не унікальні етнотипи української ментальності? І це без перебільшень. Ця думка подвійно справедлива, коли мова йде про гартовану волю і лицарську відвагу наших «кіборгів».

Ні мікроелектроніка, ні біохімія, ні штучний інтелект, які істотно змінюють світ в останні сто років, не містять такого потужного заряду високої духовності, емоційності та патріотизму.

То ж гляньмо на ці постаті очима віри, читаймо історію свого народу очима серця, і тоді всім нам відкриється священство любові до України.

Вадим МЕЛЬНИЧУК,

випускник Школи універсального журналіста на базі НаУ “Острозька академія”,

Івано-Франківськ

Читайте також:

Я – вільна людина!

Навіщо вивчати власну історію?

Джерело фото: https://oboitut.com/tags/%D3%EA%F0%E0%E8%ED%E0/

, , , переглядів: 230

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *