Ніякі соцмережі не замінять щирої розмови

15.05.2018

Ніякі соцмережі не замінять щирої розмови

Що найперше робить кожен із нас, прокидаючись вранці? Варіантів безліч – можна випити запашної кави, піти на прогулянку, зайнятись йогою – та усі ми обираємо один і той самий. Наші руки тягнуться до смартфонів чи лептопів, а за хвилину нас уже немає в реальному світі – настільки нас захопив Інтернет.

Чи добре це? Питання спірне, оскільки у кожної медалі є два боки. За останні декілька років з’явилося безліч статтей про згубний вплив соцмереж та інших онлайн-девайсів, проте сьогодні ми розповімо про одну з найбільших переваг Мережі: швидку комунікацію.

Інтернет – це неймовірна кількість можливостей, доступна більшості у наш час. Користувачі з усього світу використовують Інтернет-ресурси для роботи, відпочинку та спілкування, саме цим заощаджують свій час і сили. Приділимо трішки більше уваги саме спілкуванню.

Це та галузь життя, без якої неможливо утворити суспільство. А усі користувачі Сітки є нічим іншим, як великою спільнотою. За статистикою у соцмережах зареєстровано близько шести мільярдів профілів, а це, на хвилинку, більша частина населення Землі. Серед них багато бізнес-працівників, яким доводиться контактувати з іноземними колегами; державних діячів тощо. Ну і звісно, простих громадян: кому б не хотілося мати друга з-за кордону?

Інтернет забезпечує міжнародні зв’язки та культурний обмін, для цього не потрібно купувати білети і летіти в іншу країну. Мапа світу та її жителі вже є у вашому телефоні, повсякчас під рукою.

Ще одна перевага – Мережа не знає сором’язливості. Пригадайте, скільки разів ви друкували другові те, чого б в житті не промовили в обличчя? Переписуючись з людиною, навіть незнайомою, набагато легше розповісти щось про себе чи задати колюче питання, оскільки вас не бачать, а між вами лежить відстань. Зрозуміло, що це може бути і мінусом – ніякі смайли не замінять міміки та жестів співбесідника, а через неправильну інтонацію можуть виникнути непорозуміння. Проте у вас є час обміркувати відповідь і завершити розмову, коли вам цього захочеться.

Отож, з появленням таких зручних умов для комунікації, живе спілкування поступово вимирає. Люди дедалі більше надають перевагу смс-повідомленням чи веб-чату замість прогулянок у компанії друзів. І це цілком зрозуміло. Вибір лежить за кожним: хтось обере комфорт і швидкість, хтось – традиційну бесіду, та правда тут одна – ніякі соцмережі не зможуть до кінця замінити щиру, відверту розмову.

Олександра ЯЗЄВА,

випускниця Школи універсального журналіста на базі НаУ “Острозька академія”,

Львів

Джерело фото: http://stepstohope.in.ua/hrystyianska-molod-i-sotsmerezhi/

, , , , переглядів: 263

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *