Навіщо вивчати історію України?

28.04.2018

Навіщо вивчати історію України?

Мабуть, кожен з нас коли-небудь, читаючи, наприклад, якийсь не дуже цікавий параграф з історії, чи опрацьовуючи Четвертий універсал, запитував себе, навіщо це взагалі йому потрібно? Навіщо запам’ятовувати чітку дату об’єднання ЗУНР і УНР, що важливого  можна отримати зі знання лідерів і структури УПА? Чим нам може допомогти політична діяльність княгині Ольги, яка торкалась давно минулих років?

Так, можливо, нам це здається непотрібною зайвою інформацію, саме тоді коли наші думки переповнені логарифмами та тригонометрією, вимірюваннями довжини квантової хвилі  чи можливо розробкою нової справді «корисної» програми. Популярною справою є виїзд молодих людей до інших країн в пошуках кращої долі, можливості будувати свою майбутню кар’єру з перспективою отримання гарної зарплатні. Тоді навіщо їм історія своєї Батьківщини в зовсім іншій країні зі своїми культурою, мовою й історією?…

І я також не виняток із правил. Дуже складно читати чіткі та сухі визначення, опис подій, діяльність якихось історичних особистостей, тієї ж самої княгині Ольги. Очі змикалися, а розум пух від сухих фактів, дат і подій. Жодних емоцій, жодних відмінностей. І це зовсім не гіперболізація дійсності, візьміть працю будь-якого українського історика і прочитайте декілька сторінок, вмерти від нудьги можна, історично-документальна мова нудна і не заохочує читати далі, та не вона є причиною важкої ситуації в країні з вивченням своєї власної історії.

Учні не розуміють мети вивчення взагалі цієї дисципліни, а вона є, на мою думку, другою після української мови з точки зору важливості. Як каже мій шкільний учитель з історії: «Історія – це не тільки лише дати та події, навпаки, це аналіз діяльностей, усвідомлення минулих помилок і розуміння оптимального їх вирішення». І я з ним повністю згодна, історія потрібна кожному народу через її важливість для створення подальшого майбутнього. Саме вивчаючи її, ми маємо нагоду не створювати зайвих проблем, будувати правильний шлях нашого подальшого розвитку і політики, дивлячись саме на наших попередників. Діяльність Ольги демонструє, що для будь-якої економічної проблеми існує найкраща стратегія її розв’язання. Лідери УПА дали можливість усвідомити, що навіть при найскрутніших подіях на теренах нашої рідної землі, коли немає незалежності, жодного політичного руху і розвитку української культури, українська нація здатна на все, що завгодно, заради поборення тиранії та залежності. Об’єднання ЗУНР із УНР говорить: якби Україну не поділили територіально, на паперах чи мапі, вона рано чи пізно знову об’єднається в єдину країну. Так, можливо, Західна Україна та Центральна з  Східною відрізняються діалектами, традиціями, так, але нас завжди буде об’єднувати не тільки спільна назва і червона рисочка на мапі країни, що позначає кордони. Нас об’єднує спільна мова, історія, література, що є здобутком наших нащадків, де б вони не народилися, вони мріяли про соборну, об’єднану Україну, вільну духовно і фізично.

Так, наша історія не була чудовою, завжди фігурують позитивні і негативні сторони, але то наша історія, ми повинні її знати, усвідомлювати свої помилки, більше не робити їх, вчитися на них. Звичайно, вчитися в інших, берегти власну і вивчати її, щоб створити нову, побудувати краще майбутнє для своїх нащадків, краще життя не тільки для себе, а й для наступних поколінь. Ми наступні будівники нашої історії, яка ще може стати кращою, а може й ще гіршою. Перший крок робимо ми, вирішуючи, чи потрібна нам історія. Тож, навіщо ти її вивчаєш?

Світлана ХМЕЛЬНИЧЕНКО,

випускниця Школи універсального журналіста на базі НаУ “Острозька академія”, Одеська область.

Джерело фото: https://i100rik.com.ua/trenuvalni-teti/

, , , , , переглядів: 195

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *