Музей сучасного українського мистецтва Корсаків у Луцьку – незабутні враження від зустрічі з прекрасним!

17.01.2019

Коли ми говоримо про Луцьк, в уяві одразу спливає середньовічний Замок Любарта, Музей Волинської ікони, популярна туристична вулиця Лесі Українки, Будинок скульптора Миколи Голованя, підземелля Кафедрального костелу святих Петра і Павла. Саме туди пропонують піти туристам найперше. Проте в місті є й інші цікавинки, варті захопливих розповідей. Я хочу розказати вам про одне надзвичайне місце, яке нещодавно з’явилося в нашому місті. Це Музей сучасного українського мистецтва Корсаків.

Музей відкрився у День Незалежності України, проте вже встиг стати дуже популярним серед лучан та гостей міста. Лише на його відкриття прийшли більш як 2 тисячі глядачів. Зараз його відвідують лучани, гості міста для того, щоб ознайомитися з творами сучасного українського мистецтва, поспілкуватися з художниками. Приємно, що музей так приваблює молодь! Дівчата і хлопці з радістю фотографуються на фоні експонатів, сюди приводять і малечу, щоб з раннього віку виховувати в них естетичний смак.

Коли я потрапила сюди вперше, музей справив на мене сильне враження! Насамперед, це величезні, світлі зали з новітніми медійними засобами. Тут ви не побачите традиційних натюрмортів, пейзажів чи портретів. Кожний експонат – картина, скульптура, інсталяція – є унікальним, цікавим та яскравим. У мене таке враження, що сучасне мистецтво є провокативним і спершу дещо незрозумілим. Але, на мою думку, у цьому і полягає уся його суть – змусити глядача замислитись, поставити запитання і знайти відповіді.

Коли ви зайдете у цей музейний простір, у вас виникне багато запитань. Що мав на увазі автор, монтуючи величезну білу інсталяцію в центрі зали? Або, яку ідею несуть яскраві різнокольорові надувні ляльки? Чому великі зелені рослини «пожирають» рожевий автомобіль? Куди спрямована чорна стріла і що вона символізує?

Мою увагу привернув арт-об’єкт луцького митця Сергія Радкевича, який називається «Монумент жертвам». На перший погляд, це велика складна металева конструкція. Біля цієї роботи можна прочитати коментар автора: «Мене цікавить протест проти насилля у будь-якому прояві, і передусім – воєнного насилля. Це, звичайно, торкається не лише контексту України, а загалом людської природи як такої. Моя робота є пам’ятником жертвам». Сергій використав викрійки військової форми, а також несподівані матеріали – залізні решітки, і створив такий виразний мистецький твір. Глядачеві варто звернути увагу на пояснення самого автора, яким він хоче висловити свою ідею. Це дуже полегшує розуміння.

Я вважаю, що «Монумент жертвам» є вираженням сучасної проблеми, адже кровопролитна війна із людськими жертвами зараз точиться в нашій країні. Цей твір показує тему патріотизму в українському мистецтві, яка є небайдужа молодим авторам. Окрім того, перегляд таких робіт надихає людину розширити кругозір, втілити власну ідею, експериментувати з різними матеріалами – тобто створити свій твір мистецтва.

Такої ж думки мої батьки, однокласники та друзі. Всі вони вже побували в Музеї Корсаків, а дехто і не один раз. Вони розповідали про ті роботи, які їм найбільше сподобалися або які викликали здивування, показували багато фотографій. Тепер, плануючи свої вихідні, ми узнаємо про анонси подій в новому музеї. А це численні екскурсії, культурні заходи, зустрічі з авторами, де глядачам розповідають про більш як 800 унікальних творів. На мою думку, цей чудовий музей виведе наше місто на новий культурний рівень, допоможе в подоланні провінційності. Засновники музею, родина Корсаків, кажуть про свої плани: «Ми будуємо музейну інституцію найвищого рівня, яка змінює минуле, рефлексує теперішнє та творить майбутнє, що сприятиме розвитку духовності нації та пропагуватиме українське мистецтво у світі».

Створення подібних музеїв в України насправді показує, що наша молода незалежна країна є сучасною державою високого культурного рівня. Серед європейських країн вона займає достойне місце. Я горджуся тим, що і в моєму місті активно просувається культура, мистецтво, реалізуються масштабні арт-проекти. Поряд з традиційними пам’ятками старовини, які налічують сотні років, виникають нові локації. Разом вони утворюють своєрідну візитівку Луцька, де старовина переплітається з сучасністю. І мені дуже хотілося, щоб саме таким побачив моє місто турист з іншого регіону чи країни.

Я впевнена, що ще не раз побуваю в цьому унікальному місці, узнаю щось нове, братиму участь в його подіях Кожного гостя мого древнього міста я запрошую відвідати Музей сучасного українського мистецтва Корсаків. Ви отримаєте незабутні враження від зустрічі з прекрасним!

Дар’я ПАВЛЕНКО,

учасниця Всеукраїнського конкурсу учнівських творчих робіт “Я – журналіст!”,

Луцьк

Фото зі сторінки “Музей сучасного українського мистецтва Корсаків” у Facebook

, , , переглядів: 1 913

Останні новини від OGO.ua


Один коментар
  1. Марія Пилипчук 17.01.2019 at 22:23 Відповіcти

    Дуже приємно бачити на сайті “Я – журналіст” творчу роботу своєї вихованки 🙂 Молодець, Дашо! Гарний старт! Успіхів тобі!

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *