Мій вибір – журналістика

11.07.2016

Мій вибір – журналістика

Погляньте у дзеркало. Кого ви бачите? Людину. А чого хоче ця людина? Чи розуміє, чого прагне досягнути в житті? Саме у прагненні чогось, на мою думку, і полягає успішність будь-якої справи.
Усі найближчі мені люди ще з дитинства ставилися до мене як до особистості, доносячи основні принципи моралі, намагаючись і дати простір для розвитку та самостійності, і допомогти не зіпсуватися під тягарем спокус сучасного світу. Завдяки цьому я виросла тією людиною, яка ніколи не соромитиметься своїх смаків і завжди залишатиметься сама собою. Отже, мій шлях до вибору майбутньої професії був вільним.

Іще з дитячих років я хочу пов’язати своє життя з журналістикою. Любов до цього ремесла виникла спонтанно. В мене завжди виходило писати цікаві твори, але я ніколи не задумувалась, що це може стати в майбутньому моєю дорогою життя.

Проте, не можу не зізнатися в тому, скільки задоволення мені приносила ця справа, ті моменти, коли в безкрайому вирі фантазії ти пливеш ніби у човні і намагаєшся віднайти правильний шлях, віднайти власне “я”, аби потім донести до оточуючих весь сенс власних думок, оголивши душу і, можливо, змінити на краще своїми словами чиєсь життя. І коли переді мною постало питання, чого я хочу досягнути у житті і чого прагну насправді, я вже знала відповідь.

Я з головою занурилась у цю тему , не спала ночами, зачитуючись роботами геніальних людей, людей, які вкладають душу в те, що пишуть. Та й чи потрібно говорити, що з кожним днем я все більше і більше хотіла стати частиною всього цього?

Професія журналіста в мене завжди асоціюється з рухом, вона вимагає від тих, хто присвятив їй своє життя, постійного руху вперед, приваблює своєю різноманітністю, непередбачуваністю, неординарністю. Журналістика – одна з найцікавіших професій, жоден інший різновид людської діяльності не дає такої можливості для самореалізації. Але лише людина тонкої душевної організації зможе достойно представити свої думки на розсуд інших. Лише ті, хто щиро прагнуть донести до людей правду, зможуть віднайти ключ до людських сердець. Лише розумна людина зможе змусити мислити інших. Обізнаність є підґрунтям для моральної відваги, яка спонукає кричати про все. Адже завдання журналіста не лише інформувати, а й вчити та згуртовувати аудиторію. Журналісти повинні відгукуватися на проблеми сьогодення, бути дзеркалом життя у всіх його проявах. Одночасно журналісти несуть велику відповідальність за кожне слово. Адже силу слова можна порівняти зі зброєю. Важливо в яких руках ця зброя і куди вона скерована…

Засоби масової інформації називають „четвертою владою”, бо, справді, від них багато залежить. Тому журналістів часто ненавидять, провокують судами, нерідко і вбивають. Але від цього їх менше не стає.

Журналістика – це спосіб життя, це голос, який кожного дня кличе за собою у різні куточки міста, області, країни і навіть світу. Журналіст – це найцікавіша професія. Щоб відчути її смак, потрібно зануритись у неї з головою, що я в майбутньому і прагну зробити.

До теми:

Проблема вибору: журналіст – професія чи покликання?

Як я обрала собі професію

Чим мене приваблює професія журналіста?
Надія ЛЕВКІВСЬКА, випускниця Школи універсального журналіста, Житомирська область

переглядів: 4 094

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *