«Ми відповідальні за тих, кого приручили»

12.06.2019

«Ми відповідальні за тих, кого приручили»

Багато хто з нас мав чи й досі має свого домашнього улюбленця. Все більше і більше людей цікавляться саме екзотичними рептиліями. Я теж відношусь до цієї частки, пояснюючи це тим, що в мене є сухопутна черепаха. Спочатку було багато вагань з приводу цієї рептилії, а найважливіше це те, що в мене ще ніколи не було домашніх улюбленців. Але ми все-таки купили її. Колишні господарі були дуже привітними і розповіли нам про догляд за нею. Виявилося, що моїй черепашці вже аж 10 років!

Вдома я помітила, що черепашка була дуже в’яла та некваплива, я почала шукати причини і знайшла, в неї виявилися проблеми з очима. Ми вирішили їхати до ветеринара, і здавалося б велике місто, але знайти лікаря для черепахи було дуже складно. На вулиці була зима, тому нам довелося виділити для неї невелику коробочку і замотувати її в декілька шарів шерстяного покривала. Було дуже рисково їздити з черепахою саме взимку, але ми добре слідкували за її самопочуттям і температурою на вулиці, я навіть зв’язала для неї одежу. Вже через чотири тижні вона стала набагато бадьоріша. А з приходом літа черепаха просто ожила після того як побігала на вулиці!

Одразу з появою черепахи у нашій сім’ї я почала продумувати її раціон харчування: побільше моркви, кульбаб, також можна давати листки салату, трішки огірка і кольорової капусти, іноді пригощати яблуком, бананом чи полуницею. Все це обов’язково треба притрушувати кальцієм для рептилій, щоб її панцир був твердим. Також черепах обов’язково треба купати, хоча б один раз на тиждень!

Цей незвичний, на перший погляд, домашній улюбленець добре підійде для тих, у кого не вистачить часу гуляти з собакою по два-три рази на день чи підіймати речі, які впали на підлогу, бо хтось там походив, або ж просто для тих, у кого алергія на тварин. Але при всьому цьому не слід забувати про те, що це також живий організм і ви взяли на себе обов’язок перед чужим життям. Черепашці також потрібне спілкування з вами, і запам’ятайте, не кривдьте тих, хто менший за вас. Адже ми відповідальні за тих, кого приручили!

Світлана ШАПОВАЛ,

випускниця Школи універсального журналіста на базі НаУ “Острозька академія”,

Дніпро

переглядів: 77

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *