Майбутнє без відповідальності

12.07.2019

Майбутнє без відповідальності

Ми живемо в епоху змін. Ці перетворення стосуються не тільки технологій, але й самих особистостей. Чи можуть люди зараз сказати, що вони відповідальні, що це одна з їх найголовніших якостей? Певно, що не всі.

Відповідальність, на мою думку, – та риса, яка притаманна успішним та дорослим людям, які знають чого вони хочуть та впевнено крокують до своєї мети. Кожен хоче стати такою особистістю, та не кожен може проявити риси зрілості. Відповідати за власні вчинки і слова, брати ініціативу у свої руки – ось, що я маю на увазі під поняттям «відповідальність». Це та цінність людини, яка гарантує щасливе життя.

Перебуваючи в школі, я часто помічала, як учням дають завдання, прохають дещо зробити, але вони просто сидять в куточку і мовчать. Ніхто не бажає брати на себе відповідальність, або навіть відмовляється від доручень старших тільки тому, що не хоче провести більше часу з друзями або в інтернеті. Тож про яку дорослу та успішну людину можна говорити?

Зараз є сучасне слово перенесення відповідальності – це делегування, тобто передача функцій чи повноважень. Взагалі, це потужний інструмент управління людьми і правильним використанням часу, але зазвичай така можливість надається людям, які мають певний статус в нашому суспільстві. Це ті, хто своєю кропіткою працею, досягли значних успіхів. Влучно сказав 16 президент Америки – Авраам Лінкольн: «Ви не можете уникнути відповідальності завтрашнього дня, уникаючи її сьогодні».

Доросла людина має багато обов’язків, вона повинна відповідати за свої дії та слова. Уявімо, якби наші близькі поводили себе так: не були б активними та не проявляли ініціативи, не переймалися б за свої вчинки. Чи вважаєте ви, що вони могли б піти по кар’єрній сходинці вгору і досягти бажаного результату? Саме така риса як відповідальність за свої вчинки та дії надала їм такий шанс.

Аби бути дорослою та успішною людиною достатньо ставити власні обов’язки на більш пріоритетне місце, ніж бажання.

Необхідно чітко розуміти, що бути відповідальним – це та навичка людини, яку не дуже часто можна зустріти в нинішньому суспільстві, і та, яка цінується, певно, найбільше!

Аліна БАРАНЕЦЬ,

випускниця Школи універсального журналіста на базі НаУ “Острозька академія”,

Сумська область

переглядів: 78

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *