Людина має три характери: один – який показує, другий – який має, а третій – думає, що має

12.03.2019

Людина має три характери: один – який показує, другий – який має, а третій – думає, що має

Характер та поведінка людини може нам багато розповісти про особистість, її вподобання, соціальні умови та оточення. Звичайно, не можна змінити те, що дала тобі природа, але кожен із нас має змогу самостійно керувати своїм життям, розвиватися, удосконалюватися і виховувати в собі потрібні якості.

Не завжди характер людини, який вона показує, є насправді таким. Ми часто хочемо справити на оточуючих гарне враження, підлаштовуємося під кожного і прагнемо, аби нами захоплювалися й пишалися. Забуваючи про свої потреби та інтереси, людина робить те, що говорить їй суспільство. Звісно, що думати тільки про себе і ніколи не прислухатися до інших теж неправильно, адже іноді оточуючим справді краще видно якісь твої помилки, недоліки чи неправильні вчинки.

Я часто бачу людей, які прагнуть усім подобатися, до кожного прислухатися і майже повністю залежать від думки навіть малознайомих їм людей. Вони зазвичай роблять те, що їм не до вподоби і говорять про те, що їм анітрохи не цікаво. Та скільки ти себе не змінюй, скільки не намагайся пристосовуватися до звичок і смаків кожного, але всім ніколи неможливо догодити. Треба вміти менш емоційно реагувати на критику і негативні слова, сказані в твою адресу, навчитися контролювати себе й не залежати повністю від думки суспільства.

Тож я вважаю, що кожна людина повинна поважати, цінувати і любити себе, але це не повинно переходити в егоїзм. Часом люди переоцінюють себе і свої можливості, але потім, піддаючись негативним коментарям, вони не вміють їх тверезо сприймати. Або ж навпаки, недооцінюючи себе, людина втрачає безліч можливостей і, замикаючись, не може повноцінно розвивати свої природні навички та таланти. Кожен повинен показувати себе таким, яким він є, а люди, які тебе дійсно цінують та шанують, будуть завжди любити тебе за щирість й неповторність.

Я думаю, кожному хоча б чимось та не подобається його характер, але не всі здатні та налаштовані до змін на краще. Велику роль у формуванні самосвідомості людини відіграє її сім’я, друзі та оточуюче середовище загалом. Проте тільки своїми зусиллями ми можемо вдосконалити себе та досягти поставленої мети. Часто ми помилково вважаємо, що люди бачать в нас лише гарні якості, але це далеко не так. На жаль, набагато частіше запамятовуються погані вчинки, аніж добрі. Саме в екстремальних, спонтанних і неординарних ситуаціях випливає справжній характер і ставлення до інших. Я гадаю, що лише той, хто сумлінно працює над собою, може досягти бажаного.

Для мене найважливішою характеристикою людини є доброзичливе ставлення до інших. Саме така людина завжди має підтримку та допомогу від ближніх, що є дуже важливим. Без уміння дружити, любити, співчувати, піклуватися та досягати взаєморозуміння людина не буде авторитетом серед інших людей, бо саме ці якості об’єднують нас і дають змогу відчути себе важливими й потрібними у чиємусь житті.

Людина, яка здатна думати не тільки про себе, а й про інших, ніколи не залишиться сама. Прикладом цього є старенька бабуся Оля, яка живе зі мною на одній вулиці. Вона не має ні дітей, ні внуків, ні родичів, які б піклувалися про неї, доглядали і навідували стареньку. Лише маленький песик Мухтар і пухнастий котик Мурчик розраджують бабусю і, немов посміхаючись, зустрічають гостей. Бабуся Оля завжди була доброю та чуйною жінкою, готовою у будь-який момент прийти на допомогу. І чотири роки тому я в цьому переконалася.

Одного разу, ідучи по засніженій вулиці, я знайшла маленьке, згорнуте в клубочок кошеня, яке тремтіло від холоду. Не спромігшись залишити безпорадну тваринку на самоті, я забрала її до себе. Нагодувавши і зігрівши пухнастий клубочок, з великим тягарем на серці я пішла відносити його назад, адже батьки були категорично проти ще одного бешкетника у хаті. По дорозі мені зустрілася бабуся Оля, яка з подивом в очах запитала мене, куди я несу бідолаху. Вислухавши мою коротеньку історію, вона ніжно посміхнулася і запропонувала віддати вже названого мною Тома їй. Мені було дуже приємно почути ці слова. Я була така щаслива, що це кошеня знайшло собі притулок. Та найбільше мене вразило те, як стара бабуся, яка сама себе з великими зусиллями обслуговує, з легкістю взяла до себе малого розбишаку, за яким потрібно ретельно доглядати. Вона завжди допомагає усім, хто цього потребує. Я ще жодного разу не помічала, аби вона з кимось сварилася або погано про когось говорила.

Саме за її щирість, добросовісність і вміння прийти на допомогу усі люди, що її знають, люблять і шанують бабусю. Хоча вона й живе сама, однак ніколи не почувається самотньо, бо майже кожного дня її навідують довгоочікувані гості.

Тож до чого я навела в приклад цю історію. Людина, яка сама в собі виховала гарні якості, позитивне бачення світу і добре ставлення до інших, ніколи не залишиться одна і без підтримки. Недарма кажуть, що як ти ставишся до інших, так і вони будуть ставитися до тебе.

Отже, наш характер формується під впливом багатьох чинників. Від самого народження і до смерті людина розвиває в собі такі риси, які вважає для себе необхідними. Справжній характер демонструється вчинками, з яких інші люди роблять для себе висновки. Характер, який людина справді має, часто непомітний оточуючим і іноді навіть близьким, та й сама вона не завжди розуміє себе та причину своїх якихось дій. Тож справжня поведінка показується в несподіваних стресових ситуаціях, коли від одного лише рішення може багато чого залежати. Характер, який ми думаємо, що маємо, залежить від нашої самооцінки й від того, як ми самі себе сприймаємо. Іноді люди переоцінюють себе та свої можливості. Завжди потрібно дивитися на ситуацію реалістично і приймати себе таким, який ти є. Але й не треба забувати розвивати в собі ті якості, які необхідні для життя в сучасному суспільстві.

Ангеліна БОДЯЛОВА,

випускниця Школи універсального журналіста на базі НаУ “Острозька академія”,

Чернігівська область

переглядів: 81

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *