Любов милосердна

12.08.2013

Любов милосердна

Тарас Шевченко писав: «У кожного своя доля і свій шлях широкий». У деяких людей доля нелегка, проте повна цінних плодів. Одним з таких людей є Поліктін Дмитрович Яновський – батько кільканадцятьох знедолених дітей, пастор церкви м. Хмельницького.

Поліктін Дмитрович – служитель, який з Божою допомогою побудував три молитовні будинки в області, засновник християнської місії «Рука допомоги» та просто приємна у розмові людина. З ним цікаво поспілкуватись як літній людині, так і малій дитині. Оксамитовий голос, щира посмішка, великі натруджені руки – ось що неможливо не помітити.

Виріс Поліктін у великій християнській сім’ї, з десяти дітей він був четвертим. Його обов’язком було пасти овець. Влітку, коли день довгий, в обід він приганяв вівці додому, тоді мати залишала під його опіку молодших братів і сестер. Одного разу в школі було завдання написати твір на тему: «Чого б я найбільше не хотів». У своєму творі малий Поліктін написав, що найбільше йому не хотілось би пасти овець і доглядати дітей. Тоді він ще не знав, яку місію йому приготував Господь…

Взагалі жилося нелегко, за віру в Бога їх родина зазнавала утисків у селі. Наприклад, коли в село привозили хліб, то одну хлібину продавали бабусі, яка проживала сама, і їм, сім’ї з дванадцяти чоловік, теж продавали лише одну хлібину, казали «Хай Бог дає вам хліб».

З часом закінчив училище, одружився. Бог подарував Поліктіну та Валентині трьох доньок. Згодом сім’я Яновських створила благодійну місію «Рука допомоги». Вони першими у місті почали працювати з безпритульними дітьми, годували їх, одягали, проводили заняття. Так тривало вісім років. У 1990 році подружжя дізналося, що можна взяти дітей на виховання додому. Два роки сім’ї Яновських відмовляли у цьому через те, що вони є євангельськими християнами-баптистами і «не зможуть виховати дітей у комуністичному дусі». На багатьох сесіях міської ради їм відмовляли, але, коли за справу взявся тодішній мер міста, питання вирішилось.

Під час роботи місії Поліктін разом з доньками відвідував дитячі будинки, будинок маляти. Наш герой і раніше бачив цих дітей… Щодня під час обідньої перерви на роботі він йшов до дитячого будинку, щоб пригостити дітей горіхами, яблуками та цукерками. Діти вже знали, в який час приходить їхній «тато», чекали на нього з нетерпінням, підходили до воріт, виглядаючи його.

Вирішивши на сімейній раді взяти дитину, Яновські поїхали у будинок маляти. Їм порадили хлопчика Сергія, який, за словами вихователів, відтоді як потрапив у заклад, весь час плакав – хотів додому. Йому на той час було лише рік і 9 місяців. Коли вони зайшли у кімнату, хлопчик побачив, що гості не в халатах, а у громадському одязі, підбіг до дружини і вимовив «мама». Валентина взяла його на руки, дала яблуко, яке він ще не міг їсти, а лише з великим апетитом смоктав. Дуже швидко він мирно заснув на її руках.

Весілля Сергійка. З дітьми та онуками

Весілля Сергійка. З дітьми та онуками

Згодом подружжя дізналося, що в Сергійка є дві старші сестрички: шестирічна Оленка і трирічна Наталка. Упродовж двох місяців їм вдалося зібрати разом цю рідні кровинки. Важко передати почуття, які переповнювали оточуючих під час зустрічі Оленки з маленьким братиком. Дівчинка обіймала Сергійка, цілувала і плакала. Це були сльози радості… Частиною сім’ї Яновських стала і Наталка.

Для організації дитячого будинку сімейного типу потрібно було щонайменше п’ять прийомних дітей. Тому через рік сім’я поповнилася ще трьома хлопчиками.

Час ішов, діти дорослішали: вступали у вищі навчальні заклади, створювали власні сім’ї. Поліктін і Валентина вирішили взяти на виховання ще шестеро знедолених дітей. Останнім, кого прийняла ця сім’я, став Аміран – смуглявий підліток циганського походження. Його, новонародженим немовлям, знайшли на смітнику, загорненого в целофановий пакет. В лікарні йому дали ім’я та прізвище – Богдан Аміран. Поліктін зустрівся з ним в інтернаті для сиріт у с.Головчинці. Коли він приїжджав, хлопець тихо підходив і з цікавістю слухав, про що служитель розмовляв з дітьми, і одного разу попросив: «Візьміть мене, бо я ніколи не був вдома. Я буду слухняним».

Сім'я Яновських з прийомними дітьми, 2006 рік

Сім’я Яновських з прийомними дітьми, 2006 рік

На думку Поліктіна Дмитровича, головним у вихованні дітей є показати свою любов до них. Все, що потрібно дитині – знати, що її люблять. Важливим принципом у сім’ї Яновських є рівність між усіма незалежно від того, рідна дитина чи прийомна. Якщо одна дитина бажала мати велосипед, то батько піклувався про те, щоб усі діти мали велосипеди.
Для оточуючих ця велика сім’я є гарним прикладом, адже тут все гармонійно: є час для суворості і є час для обіймів. Кожен має свої обов’язки: хтось допомагає матері на кухні, хтось відповідає за чистоту у вітальні, хтось завжди виносить сміття, а хтось відгортає сніг чи підмітає подвір’я. Діти перейняли від батьків любов до людей, гостинність, привітність, щирість та доброту.

У Поліктіна Дмитровича та Валентини нині є дванадцять онуків. І куди їхати минулим вихованцям Яновських? Звичайно, вони з сім’ями їдуть у будинок батьків, де їм завжди раді.

Отже, можна сказати, що найбільш цінним є проявлена до когось любов і метою життя має бути принести користь людям, зробити цей світ кращим, віддавши частину себе нужденним.

Дружина Валентина і діти, 2012 рік

Дружина Валентина і діти, 2012 рік

Історія цієї долі підтверджує слова царя Соломона, що записані в Біблії, у Приповістях: «У серці людини багато думок, але виповниться тільки задум Господній». Адже підлітком Поліктін понад усе в житті не хотів бути пастухом і доглядати дітей. Але доля зробила усе по-своєму, найкраще. Поліктін Дмитрович став пастором церкви і батьком-вихователем п’ятнадцятьох дітей. Потрібно довірити своє життя Богу, а Він потурбується про все.

Валентина КОРОЛЕВСЬКА

переглядів: 13

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *