Лідер гурту Ot Vinta Юрій Журавель – справжній українець

05.03.2010

Лідер гурту Ot Vinta Юрій Журавель – справжній українець

Кажуть, що сучасні молоді люди не мають ідеалів. Це – неправда. Багато моїх ровесників ідеалізують знаменитих спортсменів, естрадних співаків, кіноартистів, модельєрів і навіть політиків. А я в усьому хочу бути схожою на свого татуся – Юрія Григоровича Журавля, кумира молоді, добре знану людину серед патріотично настроєних громадян.

Юрій Журавель створив співочий гурт “От Вінта” і керує ним ось уже впродовж кількох років.
Пісні, що складають репертуар гурту, написані ним. Вони веселі, життєрадісні, колоритні, вражають гострим словом, приємною мелодією. Самі назви пісень (“Опля, картопля”, “Порося”, “Українське сало”, “Дарма я наївся цибулі”, “Пісня конвалій”) говорять про те, що Юрій Журавель “увесь український”: знає рідну мову, дорожить словом, цінує людину, розуміє красу, любить свій край, має щиру душу. Мабуть, тому гурт “От Вінта” тепло зустрічають не тільки в Україні, а й у Польщі, Німеччині, Нідерландах, Росії.
Коли моя бабуся Галя (Галина Олександрівна Журавель), вчителька математики, каже татові, що “… не до пісень нам нині, синку”, то у відповідь лунає: “Народ співатиме завжди. Співатимуть усі – і ті, кому світить райське життя, і ті, кого потіснили до прірви безвиході. Звичайно, кожен співатиме свою пісню. Але хай одному вона пом’якшить серце і просвітлить розум, а іншому додасть сил, щоб вижити у цьому суворому світі”.
За професією Юрій Журавель – учитель образотворчого мистецтва, за здібностями – співак, композитор, поет і художник, за переконаннями – патріот, за покликанням душі і серця – добра, щира і порядна людина.
Його завжди цікавила історія України. Він ніколи не погоджувався з оцінкою і трактуванням радянських істориків ряду подій на Україні. Тому він багато перечитав історичних книг, познайомився з архівними матеріалами, вдавався до порівняння і синтезу подій. А в 2008 році світ побачила його книга “Іван Мазепа”. Ілюстрації до книги, виконані моїм татом, вражаючі. Вони не залишають байдужими нікого, спонукають дізнатися більше про гетьмана.
Книжка невелика за обсягом. Але її появі передувала об’ємна робота. Упродовж року наша квартира була завалена різними книжками, газетами, журналами, у яких писалося про гетьмана Івана Мазепу.
Тоді я побачила, скільки праці, сил і терпіння потрібно докласти, щоб з’явилася книжка. А ще я переконалася, що мій тато – великий працелюб й одержима ідеєю людина.
“Спокій йому тільки сниться”, – так каже мій дідусь Григорій, коли запитує, чи є тато вдома. А він, справді, весь час зайнятий: то на роботі, то виступає з концертом, то у бібліотеці, то готує дитячий гурт “Зла мала” (він є керівником цього гурту) до виступу. Своїми вчинками і діями щоденно доводить відданість українській ідеї.
Пам’ятаю, як у далекому 2004 році мій тато разом з артистами і політиками брав участь в автопробігу “Дружба” по східних містах України, виступаючи з концертами і закликаючи до єдності і братерства.
Неспокійно живеться моєму татові. Не задля кар’єри і слави він працює. Ним керує велика любов до країни, де він народився і живе, яку він хоче бачити багатою і цивілізованою.
Своє життєве кредо Юрій Журавель, мій дорогий тато, визначає, посилаючись на письменника Михайла Старицького: “Співай, ридай і будь готовий замість лаврового терновий вінець узяти на чоло”.
Катерина ЖУРАВЕЛЬ. 

 

переглядів: 686

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *