Країна – це я

20.06.2018

Країна – це я

Хто ця молода дівчина у вишиванці в нью-йоркському мегаполісі? А цей привітний юнак, що питає дорогу французькою, зупинивши мене на Хрещатику?

Кожна людина є обличчям своєї нації. Кожен громадянин своїми діями представляє свій народ, свою державу… Адже кожна людина, де б вона не знаходилася, залишається тим, ким народилася. Вона може цуратися або відхрещуватися від свого походження, але це нічого не змінить. Людина залишиться собою. Залишиться і її історія, і її кров, і її походження.

Саме ти представляєш свій народ. І ти повинен бути гордим і гідним свого походження! Людям властиво оцінювати щось масштабне за маленькими, здавалося б незначущими, чинниками. Так само відбувається і з народом. Люди можуть оцінити цілу державу за одним лише громадянином. Скажімо, купка терористів-арабів зчинили теракт. Тут вже може йти мова про моральні цінності та вартість людського життя та просто жахливий вчинок групи цих людей. Проте у сучасному світі багато хто тепер бачить в кожному представнику арабських країн терориста. А жінок у національному одязі (повністю покритих з ніг до голови) бояться, абсурдно вважаючи, що вони під одягом ховають вибухівку.

Подумаймо, чи правильно робити такі поспішні висновки? Звісно ж ні. Її вчинки залежать не від походження, а від моральності та виховання. Та не варто й забувати, що частіше звинувачують не тільки громадянина, але і весь народ. Тому варто показати себе з найліпшої сторони, щоб представити свою рідну країну гідно.

Українці відомі своєю щедрістю та єдністю. Цим вони прославилися завдяки своєму колориту і своїм прекрасним людям. З давніх-давен українці в єдності борються за свою свободу. Вони непоборні у бою з ворогами та залишаються простими й щедрими людьми. Наше єднання мотивує інших, а в нас викликає неймовірну гордість за те, що ми – українці.

Країна – це я. Я вільний громадянин своєї держави. Мої предки жили на цій землі і помирали. Своїм прикладом я показую всім навколо, що я пишаюся цим. Я хочу зробити внесок у розвиток моєї держави. Зробити щось значуще. Те, чим я можу допомогти. Країна – це її народ. Саме народ будує свою державу . «Ніхто нам не збудує держави коли ми її самі не побудуємо, ніхто з нас не зробить нації, коли ми самі не захочемо бути нацією,» – сказав колись український історик В. Липинський. І я абсолютно згодна з його словами. Кожен українець має зробити хоча б крихітне зусилля для спільної справи. Можливо маленькими, але впевненими кроками народ підштовхне країну до кращого майбутнього. «Нації, де переважають «нейтральні» – неминуче засуджені на смерть та рабство».

Державу будує її народ. Україна – це я! Україна – це ти!

Ольвія КИРПИЧ,

випускниця Школи універсального журналіста на базі НаУ “Острозька академія”,

Київ

, , переглядів: 105

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *