Країна починається з тебе

12.07.2019

Країна починається з тебе

– Чому ти викинув обгортку прямо тут, тобі складно донести її хоча б до смітника?!
– Усі так роблять, чого це ти?

Знайома ситуація, чи не так? Кожен ставав або свідком такої поведінки, або прямим учасником. Такий, на перший погляд, простий приклад описує більшість сучасного населення багатьох держав, серед яких, на жаль, є і наша країна. В нас такі ситуації відбуваються кожного дня. Одна недонесена до смітника пластикова пляшка – країна вже тоне у безлічі сміття, через яке зараз страждає вся планета.

Сміття – важлива, але не єдина проблема: поговоримо про відношення між людьми. Якось я чув розповідь: «Я їхала на машині, зупинилася перед пішохідним переходом, та жінка, яка йшла по ньому, почала йти повільніше, начебто знущаючись з мене. У цей час вона не любить мене, не поважає. У цьому усі наші люди – ми не любимо один одного». Найстрашніше, що я згоден з жінкою, що це розказувала. Чому ми не поважаємо один одного? У всьому світі українці відомі як чи не найпривітніший, найдобріший народ, а самі українці бачать на вулицях похмурі обличчя. І що може подумати турист, який приїхав відвідати гостинну країну, та побачивши там пару людей, які насправді раді бачити його? У нього дарма зіпсується враження від усієї країни.

Як відомо, статистика рідко бреше, та найчастіше її правда є гіркою: у безлічі соціальних експериментів бігли допомагати незнайомцю на вулиці лічені одиниці. Але ж допомагати один одному з самого дитинства нас учать батьки, вихователі, педагоги, куди діваються ці навички? Така байдужість може нести за собою непоправні наслідки.

Як то кажуть, на вулиці вже XXI століття: люди стають більш відкритими, у моді – не соромитися себе. Про це всі знають, але не всі згодні с цим, бо не звикли. Деякі з тих, хто не згодні, показують це у агресивній формі. Такі люди вважаються за неграмотних, застряглих у минулих традиціях, за тих, хто не може жити у сучасному світі. Як мені не хотілося б, але я скажу, що в Україні такі люди є, хтось може додасть, що їх ще й багато. Мені стає соромно за це.

Ці приклади стосуються не всіх, все ж таки більшість українців показують себе завжди з хорошого боку. Але населення нашої країни велике,тому люди-виключення помітні. Ми повинні не вести себе так, як в моїх прикладах, та давати поштовх до змін людям поряд. Якщо ми хочемо змінити країну, дати їй щасливе майбутнє, ми повинні зробити усе, щоб українці були найдобрішими, піклувалися про екологію своєї держави та планети, поважали один одного, були толерантними до інших.

Усе це вкрай важливе, бо країна – це її народ, країна – кожен з нас, країна – це ти!

Олександр СТЕПАНЕНКО,

випускник Школи універсального журналіста

на базі НаУ “Острозька академія”,

с. Рибинське, Донецька обл.

переглядів: 100

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *