Корисна книга для сучасних підлітків

15.05.2018

Корисна книга для сучасних підлітків

Відгук на книгу Анастасії Нікуліної «Сіль для моря або Білий Кит»

Кожна людина має таке місце, яке надихає, заспокоює, інколи навіть може замінити друзів. Природа – найкращий співбесідник, бо вона завжди вислухає, не критикуватиме. Можливо, ви скажете, що такого не може бути, але я вірю в це. Так само як і Ліза, головна героїня книжки Анастасії Нікуліної «Сіль для моря або Білий Кит». Обкладинка, на перший погляд, нічим непримітна, як в багатьох книжках, але щось притягувало погляд й чарувало. Ніколи не подумала б, що за нею таїться такий глибокий та повчальний зміст, така схожість з реальністю.

Ліза – звичайнісінький підліток, який має проблеми з навчанням, свариться з батьками та не знаходить спільної мови з однолітками. Її улюблене місце – берег моря. Туди вона втікала від реального життя й насолоджувалася краєвидом. Ніхто не міг дати поради, як їй жити, куди діватися й що робити, поки одного разу на її місці, біля хвиль, не з’явилася чудернацька Аня. Вона протягом усього твору допомагала Лізі, та саме завдяки цій світлій людині підліток полюбила себе й життя.

У творі розглянуто складний період у житті кожного – підлітковий. На мою думку, відносини з оточуючими в Лізи на останній стадії напруги. Це й стало причиною важкого рішення – вмерти, стрибнути в море й стати сіллю, аби тільки більше не терпіти ці муки. А що призвело до цього? Привабливий мирний світ, що знаходиться далеко, разом з людиною, яка все розуміє, але Ліза навіть не уявляла, хто це. Лише після смерті вони «могли б бути завжди разом». Анонім за монітором комп’ютера невдовзі став реальним й небезпечним.

Соціальні мережі у наш час є найбільшим злом, адже ми перестаємо бачити те й тих, що навкруги; самі не розуміючи цього, можемо вляпатися в халепу.

Дуже складно описати сучасні проблеми підлітків. Виникає дуже багато факторів, що пригнічують особистість, руйнують психіку та можуть довести дітей до краю. Автор зуміла все об’єднати в одну книгу, а також застерегти й доступно пояснити, як це небезпечно. Дуже цікаво було спостерігати за життям цієї дівчинки. У деяких ситуаціях я навіть бачила себе. Мені, як підлітку, були дуже близькі емоції Лізи, тому я відчувала все, начебто то була саме я. Навіть не переживши ці емоції в реальності, людина вже буде більш обачною, змінить цінності свого життя, а також, можливо, і себе, якщо зануриться в надзвичайний світ цього твору.

Анастасія Нікуліна написала дуже корисну книгу, що може навчити сучасних підлітків жити й радіти, долаючи образи й непорозуміння. У деякі моменти дуже хотілося прибрати книгу в далеку шафу, бо ситуація, на мій погляд, інколи була абсурдною, а вихід з неї неправильним. Коли дочитала до останньої сторінки, моя думка кардинально змінилася. Я в захваті від таланту авторки та її твору, що сіє у душах читачів зернятко доброти, застерігає від повторення подібних ситуацій у їх житті.

Вікторія ЯШКОВА,

випускниця Школи універсального журналіста на базі НаУ “Острозька академія”,

Донецька область

Фото greghyer.com

, , , , , переглядів: 132

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *