Книга друкована і книга електронна: за і проти

12.07.2019

Книга друкована і книга електронна: за і проти

Читання – це один з найважливіших видів мовної діяльності. Під час читання книжок людина розвивається, думає, пізнає нове й просто насолоджується часом, проведеним за літературою. На превеликий жаль, сучасне покоління не дуже полюбляє читати. Зазвичай, відсутність бажання читати виражається в тому, що немає інтересу, та й навіщо витрачати на це дорогоцінні години. Звичайно, є люди, котрі читають, але їх дуже мало та, скоріш за все, вони користуються електронними книгами. Ні в якому разі не подумайте, що зміст книги може змінитися через те, що вона друкована чи електронна. Але кожен з цих варіантів подання книги має свої плюси та мінуси.

По-перше, почнемо з розмірів. Коли ви йдете кудись у своїх справах, не дуже хочеться брати велику сумку, тільки щоб узяти книгу та почитати її в транспорті. Так, існують книги з мякою обкладинкою, але набагато комфортнішою в цій ситуації є електронна книга.

Другим пунктом є час, тобто скільки годин поспіль ти можеш читати книгу. Наприклад, ти не зможеш довго користуватися телефоном або електронною книгою, навряд чи вони зможуть довго працювати без перерви, їм потрібна підзарядка. Та й більшість читачів говорять, що очі перенавантажуються й починають боліти. А ось друковану книгу навпаки можна читати без перерви.

Ще одним з мінусів електронної книги є те, що її не можна читати, коли яскраво світить сонце, а друкованої – читати у темряві.

І величезним плюсом друкованої книги є просто наявність її у руках. Погодьтесь, приємно відкривати нову книгу, відчувати її вагу, чути незабутній звук хрусту корінця й під кінець понюхати її, запах тільки випущеної з типографії книги просто чудовий.

Можна перелічити багато різних недоліків, а деякі з них такі смішні. Наприклад, якщо щось розлити на друковану книгу, то нічого страшного не трапиться, а от електронна зламається. Або якщо уронити, електронна книга розіб’ється, а ще її не можна підкласти під ніжку стола, щоб той не качався. Все це в цілому й не дуже важливо. Головне, щоб люди читали й хотіли читати.

Кристина АБДУЛЛІНА,

випускниця Школи універсального журналіста на базі НаУ “Острозька академія”,

Харків

переглядів: 85

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *