Книга друкована і книга електронна: за і проти

11.07.2019

Книга друкована і книга електронна: за і проти

Нині технічний прогрес дуже спрощує життя людей. Серед новинок є і електронні книги. Останніми роками віртуальна бібліотека неймовірно швидно поповнюється, все більше книг стаюсть доступними онлайн або їх можна завантажити на гаджет.

Електронна книга має безліч плюсів:

 1. Безкоштовна.

 2. Можна взяти з собою куди завгодно.

 3. Придбати електронну книгу або скачати на телефон рідер набагато дешевше, ніж купувати друковані книги.

 4. Не займає багато місця.

 5. Можна налаштувати яскравість, додавати помітки, закладки і так далі.

 6. Вміщає в собі величезну кількість книг.

 7. Практична (не рветься і тому подібне).

Але, не дивлячись на кількість можливостей рідерів, в них ви не зможете дописати щось. Для деяких людей це може стати великим мінусом.

Можна виділити ще й такі мінуси:

 1. Техніка є технікою, тому потрібно бути обережним.

 2. Шкодить зору.

 3. В сонячну погоду є висока ймовірність того, що ви не зможете почитати (на вулиці), адже сонячні промені мають властивість відбиватися від екрану.

Не всі люди віддають перевагу електронним книгам. Та й не дивно, тому що вона не передає приємного запаху папіру, його текстуру, яка так приємна на дотик. Взагалі, багато чого залежить від ситуації. Людина, яка їде кудись, скоріше візьме з собою електронну книгу або рідер, адже звичайні друковані книги займуть багато місця, вони важкі та ризик пошкодити їх дуже великий. А ось вдома буде більшим задоволенням читати звичайну книгу.

Мінуси друкованих книг:

 1. Легко рвуться та псуються.

 2. Займають багато місця.

 3. Занадто дорогі.

 4. Не всім зручно читати за столом, комусь подобається в затишному ліжку, але в такому разі часто виникають проблеми: не знаєш як краще лягти та куди покласти книгу, щоб не тримати в руках.

Безсумнівно, рідери є новинкою, яка здатна потіснити книги, але навряд зможе витіснити їх назовсім. До речі, я маю знайомих студентів, які стверджують, що сприймати та запам’ятовувати інформацію легше, коли читаєш друкований варіант. Особисто я частіше користуюся електронними книгами, та все ж вона не зможе замінити ті відчуття, які викликають друковані. Особливо, коли ти колекціонуєш їх, то дивитися на заповнені книгами стелажі саме задоволення.

Олександра БОЙКО,

випускниця Школи універсального журналіста на базі НаУ «Острозька академія»,

Луганська область

переглядів: 68

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *