Книга друкована і книга електронна: за і проти

06.06.2019

Книга друкована і книга електронна: за і проти

Зараз настає літо. Для учнів початкової школи це радісна і безтурботна доба, а ось для старшокласників, у тому числі і для мене, це гарна можливість якісно підготуватися до іспитів. Літні канікули – це слушна мить для того, щоб перечитати багатотомні романи з української літератури, взяти до рук посібники і нарешті розпочати підготовку до ЗНО або до сесії. Тому на даний момент для всіх учнів і студентів ця інформація буде дуже важливою. Навіть для тих читачів, кому не загрожує вищенаведена «проблема», ця стаття виявиться цікавою і надихне робити деякі незвичайні речі.

XXI століття – це епоха великих можливостей. Час, коли вся необхідна інформація знаходиться під рукою. Тому зараз виникло таке питання : « Чи потрібна друкована книга сучасній людині ?». Подібне питання виникало на початку XX століття, коли з’явилися фотоапарати і активно почали робитися фотографії. Тоді теж усі думали, що живопис перестане існувати і його повністю замінить фотомистецтво. Однак цього не сталося, і образотворче мистецтво,набувши нових форм, активно розвивається сьогодні, а інколи й навіть поєднується з новими технологіями. Так, наприклад, виникла комп’ютерна графіка. Але при цьому картина є і в цифровому, і в паперовому варіантах.

Те саме можу сказати і за звичайну книгу. Вона була, є і буде. Адже будь-який друкований матеріал – це своєрідний витвір мистецтва, який є скарбом. Тому він не повинен зникнути, спалитися… Книги – культурна спадщина людства, його історія, яка не загине ніколи. Окрім звичайних книг, створюється багато цікавих творчих робіт. Наприклад, зараз популярності набуває скрапбукінг, що з англійської перекладається як «книга з вирізок». На відміну від звичайних книг, в яких інформація передається за допомогою суцільного тексту, тут використовується ілюстративний матеріал. Не дивлячись на те, що зараз є також і електронний варіант скрапбуків , але він далеко не такий поширений, як рукодільний. До того ж ручна робота завжди цінується більше. Тобто скрапбукінг – це досить вдале рішення зберегти звичайну книгу також, не в електронному вигляді, і довести, що вона має місце бути в нашому житті.

Тепер поговоримо про електронну книгу. В її багатофункціональності можна навіть не сумніватись. У багатьох речах вона дійсно добре замінює свою друковану версію. Головний плюс цього винаходу – це компактність. Адже це дуже не зручно, особливо для школярів і студентів , носити кожен день на собі «тонни» друкованих підручників. Серед мінусів електронної книги багато людей виділяють її високу вартість. Але в загальній сумі друк коштуватиме дорожче. Авжеж можна ходити в читальні зали до бібліотек , або брати там на деякий час літературу. Однак, на мою думку, книга має бути особистою річчю кожного. Щоб підтвердити свою думку, наведу приклад. Якщо ви берете літературу в бібліотеці, а до вас її тримав хтось хворий на туберкульоз, то в такому випадку на ваших руках теж може опинитися ця хвороба.

Незважаючи на всі переваги цифрового формату, в ньому є один недолік. Для багатьох, враховуючи мене, він є набагато шкідливішим для зору, ніж паперовий. Крім цього для деяких текст на папері сприймається краще і з ним зручніше працювати, виділяти щось особисто для себе.

Отже, давайте підсумуємо вищенаведене. Оскільки існує і електронний, і друкований варіанти книг, то краще всього використовувати обидва. Адже вони дійсно, як ви могли зрозуміти, є доповненнями один одного. Неможливо сказати який формат кращий, а який – гірший. Можливо тільки виділити «за» і «проти». В одних випадках друкований вид зручніший, а в інших – навпаки. Якщо вам потрібно перечитати багато художньої літератури, наповненої суцільним текстом, то бажано використовувати друковану книгу, тому що вона є більш сприятливою для зору. На уроках і при читанні невеликих за обсягом текстів – електронну. Головне – дбати про своє здоров’я, культуру, вміло використовуючи сучасні можливості і мудрість, яка накопичувалася віками.

Сергій КОНОВАЛЬЧУК,

випускник Школи універсального журналіста на базі НаУ “Острозька академія”,

Донецька область

переглядів: 127

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *