Інтернет vs реальне життя

21.06.2018

Інтернет vs реальне життя

У наш час багато людей переймаються тим, що інтернет заміняє нам реальний світ та живе спілкування. Однак чи справді варто бити тривогу, чи його небезпека значно переоцінена? Давайте перевіримо.

Кажуть, що раніше, за відсутності інтернету, люди були значно охочішими до спілкування, відкритішими, більше читали, мали різноманітні хобі, жили реальним, а не віртуальним життям. Коротше кажучи, до його появи у повсякденному житті люди були кращими, серйознішими і розумнішими, менше часу витрачали на розваги.

Однак чи є це правдою? Насправді нетовариські, замкнені люди існували завжди, і, на мою думку, соцмережі надали їм шанс. Існує багато історій про те, як люди знайомилися в соцмережах, а пізніше їхнє спілкування переходило у реальне життя і тривало роками. Для звичайних людей спілкування в інтернеті також є надзвичайно цікавим. Зокрема в соцмережах набагато легше знайти людей за інтересами, розширити коло спілкування, вийти із зони комфорту. Знаючи англійську мову, можна також розмовляти з іноземцями, що завжди захопливо, знайти собі заокеанських друзів, покращити рівень своєї англійської, в тому числі і її розмовного варіанту. Тим часом як спілкування в реальному житті може виявитися менш цікавим і корисним. Може просто не пощастити з оточенням, коли ніхто не розділяє твоїх інтересів, не помічає тебе.

Також вважають, що сучасні діти вкрай залежні від інтернету. Проте подібні проблеми існували завжди. Раніше предметом нарікань були книжки (і не завжди повчальні), відеоігри, футбол та інші активні ігри, телевізор. Цілком можливо, що за пару десятиліть зявиться інша надзвичайно захоплива річ, що буде відволікати людей від навчання або навіть роботи. Наприклад, зараз активно впроваджуються VR технології, які можуть значно змінити сучасну ігрову та кіноіндустрію.

На мою думку, можливості інтернету сильно недооцінені через те, що значна частина населення віддає перевагу розвагам, тим часом як за його допомоги цілком можливо безкоштовно або дуже дешево навчатися іноземних мов, мов програмування, малювання та багатьох інших корисних речей. Можна шукати потрібні вам дані та ділитися ними серед нескінченних потоків інформації. Також в інтернеті реально заробляти гроші, звісно, безготівково, але за ви завжди можете розрахуватися ними за допомогою банківської карти.

Ось декілька прикладів:

  • Вести популярний блог в Instagram та продавати рекламу. Також можна завести окремий акаунт для ведення бізнесу і рекламувати свою продукцію, неважливо, яку саме — від елітної кави до гелієвих кульок. За грамотного опису товару і, звісно, гарних фото продажі виростуть.

  • Викладувати відео в YouTube і заробляти на монетизації.

  • Створити паблік у Facebook, VK або Twitter. Коли він вашими зусиллями стане популярною, продавайте рекламу іншим паблікам. Також можна розробити фірмовий мерч (футболки, кружки, блокноти та ін. із символікою вашого пабліка) і теж продавати його.

  • Якщо ви — гарний фотограф, можете завантажувати свої фото на фотосток. Щоправда, ваші фото мають бути дійсно якісними, інакше ніхто ними не зацікавиться.
  • Викладувати свої малюнки на DevianArt, Pinterest та подібні сайти.

  • Малювати/фотографувати/писати/програмувати на замовлення. Особливо користуються попитом ілюстратори та програмісти.

Якщо правильно користуватись інтернетом, то він нічим не гірший за реальне життя і є чудовим помічником. Сучасне життя — це переплетіння реального та реального світу, і намагатися виключити один з них — безглуздо.

Анастасія СТРОГАНОВА,

випускниця Школи універсального журналіста на базі НаУ “Острозька академія”,

Київ

, , переглядів: 282

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *