Ера соцмереж: живе спілкування стало тінню віртуального

29.04.2018

У ХХІ столітті Інтернет заполонив ледь не всі сфери життєдіяльності людини: він дає змогу дивитись фільми, читати книги, милуватись краєвидами різних куточків світу, робити покупки, вчитись тощо. Спілкування також не лишилось осторонь цього списку, очоливши його.

Соціальні мережі – те, без чого нам важко уявити бодай один свій день. Тематичні спільноти з однодумцями, популярна музика, публікації тих, хто цікавий для нас, здаються привабливішим способом проведення вільної хвилини, аніж споглядання сірої рутинності. Та чи саме тому цілі покоління відмовляються від живого спілкування? Чому ми надаємо перевагу не людям «з плоті та крові», а їхнім акаунтам?

Насамперед, в Інтернеті кожен з нас такий, яким хоче здаватись. Користувачі бачать лиш те, що їм дозволено бачити. Від самого початку жодна з мереж не здається чимось серйозним, не викликає відчуття відповідальності та страху, що іншим ми не сподобаємось, висловившись чи вчинивши якось не так. У віртуальному світі, на відміну від реальності, можна почати все заново.

З іншої сторони, люди, що оточують нас, не завжди є цікавими особистостями, з якими хотілось би дружити або ж просто час від часу обмінюватись репліками. Тоді в нагоді стають соціальні мережі. На їхніх просторах з легкістю можна знайти «свою» людину.

Так чи інакше, Інтернет став невід’ємною складовою нашого існування, а живе спілкування – тінню свого віртуального аналога. Можна всіляко заперечувати, але це саме так. Тим не менш, ігнорувати соціальні мережі чи зловживати ними – особистий вибір кожного.

Анна ЯНКО,

випускниця Школи універсального журналіста на базі НаУ “Острозька академія”,

Волинська область

Джерело фото: http://garmonya.in.ua/problema-zalezhnosti-vid-virtualnogo-spilkuvannya/

, , , , , , переглядів: 680

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *