Друкована книга чи телефон?

31.07.2018

Друкована книга чи телефон?

Щоранку тягнемося до телефона, це уже як стиль життя. Instagram-стрічка з купою фото та навороченими і не до кінця осмисленими цитатами; Facebook і нагадування про Дні народження; Viber з величезною кількістю непотрібних груп, де за ніч набралося тисяча повідомлень. Ми живемо у вирі соцмереж, отримуємо багато інформації щохвилини.

А книги? Невже вони залишилися тільки для невиправних романтиків сучасності? Не завжди. Якщо люди і читають, то здебільшого в Інтернеті. Електронний текст, аудіокнига, фільм. Погляд, звук, 25 кадрів у секунду.

Але книжки друкуються. Для кого? Давайте спробуємо разом здійснити мандрівку звичайним робочим днем людини з акцентом на використання телефона і зрозуміти, чи справді ми не маємо часу на книжки?

Ранок. Ми уже перевірили стрічки усіх соцмереж, написали відповіді на важливі повідомлення. Зрання наш мозок одразу ж навантажився тоннами «дуже» потрібної інформації. Далі більше. Гігієнічні процедури, сніданок, запах кави, холодильник, телевізор, музика, новини, звичне «Доброго ранку»; крізь сон виконуємо звичний алгоритм дій.

Далі дорога. Автобус, маршрутка, таксі, тролейбус, трамвай, метро, машина. Водій або пасажир. І знову поринаємо у світ, переповнений потрібним і не зовсім. Інколи це робота, яку ми не встигли зробити вчора, а інколи – розваги, саморозвиток тощо.

Наступна зупинка – робота, школа, універ. Завдання, уроки, пари. У перервах в руках обов’язковий атрибут – телефон. Фото, відео, цікаві інтернет-сторінки, сайти, пабліки. Відіслати, прислати, отримати, переглянути. Смартфони стали вже настільки невід’ємною частиною життя, що без них ми просто не можемо. Гаджет знаходиться або в руках, або у кишені, або у сумці. Забрати його звідти – відчуватимемо, що чогось бракує. Стало нудно.

Далі знову дорога і нарешті дім. Одна з найперших речей, які ми робимо у себе вдома – це знову ж перегляд соцмереж, сайтів, відеороликів і так далі. І лише тоді доходимо до сім’ї, побутових справ, домашнього завдання. Виявляється, телефон цікавіше, ніж реальність, і, як наслідок, саме він у нас в пріоритетах. Хоча це занадто важко визнати.

Сонце заходить. Звична послідовність вечірніх дій: вечеря, душ або ванна, підготовка до сну… Ми лягаємо у ліжко і, якими би втомленими не були б, беремо телефон. На годиннику давно промайнула дев’ята – втрачаються годинки сну. Вони неначебто навмисно тікають щоразу швидше.

Отже, що ми маємо? Телефон поруч буквально 24/7. В руках – у кожного по-різному. Щовечора на Інтернет та різноманітні гаджети йде більше, ніж півгодини. При цьому більшість абсолютно точно відповідають, що надають перевагу друкованим книгам. Тому що так ти більше відчуваєш. Оманливий запах свіжих сторінок, дотик до палітурки… Правда? Дійсно?

Постає питання: чи ми готові до тих наслідків, які готує нам техніка? Чи зрозуміли повністю ту суть наукової революції? Що буде далі? А це залежить тільки від нас з вами.

Так все ж таки: для кого друкуються книжки?..

Вікторія КОВАЛЬЧУК,

випускниця Школи універсального журналіста на базі НаУ “Острозька академія”,

Київ

, , , переглядів: 161

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *