Чому я хочу стати журналістом?

29.04.2018

Чому я хочу стати журналістом? Варто почати з того, що в моєму розумінні журналіст – людина, яка вміє спілкуватися з іншими людьми, працювати з інформацією та насамперед постійно вчитися. Без цього ніяк! Навіть найдосвідченіші журналісти не можуть знати все, тому постійно треба вдосконалювати себе.

Саме бажання дізнаватися про події, що відбуваються з нами, є першою причиною, чому я хочу стати журналістом. «Хто володіє інформацією, той володіє світом»,  – сказав Натан Ротшильд. Навіть якщо людина має  хоч малу частку потрібної  інформації, то це не менш важливо. Але цікаво не лише володіти інформацією, а й поширювати її. Інакше володіння  переважно  не має сенсу. Дуже приємно розуміти, що можеш бути корисним для когось, адже інформація інколи може вирішити чиюсь долю, збагатити духовно, подолати певні проблеми.

Ще однією причиною можна вважати активну життєву позицію та ділове спілкування, що є основою роботи журналіста. Постійно бути в русі,   вчитися та мислити наперед – все це вже стає своєрідною звичкою. Можу з впевненістю сказати: такі звички притаманні й мені. Як я вже зазначала, журналіст щодня вчиться, долає труднощі. На жаль, не завжди виходить здійснити заплановане: у всіх бувають злети та падіння, але потрібно підійматися, щоб продовжити рух. Це загартовує насамперед стійкість до складних життєвих ситуацій. Я думаю, що саме журналістика допоможе мені досягнути цього.

Не менш важливою причиною можна вважати враження, адже журналіст – це людина, яка, працюючи із соціумом, переживає багато емоцій. Це, наприклад, сотні доль людей, причини вчинків, наслідки тощо. У ході роботи журналіст навчається йти на контакт. А якщо людина – професіонал своєї справи, то вона заслуговує на довіру своїх читачів, глядачів. Не лише пересічні люди можуть допомагати журналістові. Часто працівники ЗМІ самі стають благодійниками та роблять справжні дива.

Вплинути на визначення професії можуть люди, які вважаються взірцями та яскравими представниками певної професії. Мене часто запитують, чи є людина, яка  для мене приклад у журналістиці. Взірцем професіоналізму  я вважаю журналістку та телеведучу Лідію Таран. До того ж, доповнюючи тему благодійності, хочу зазначити, що вона активно займається своїм соціальним проектом «Здійснити мрію». Таким чином, Лідія Анатоліївна робить наш світ краще, а саме – допомагає важкохворим дітям. Спостерігаючи за тим, як вона працює, хочеться теж допомагати людям і як журналіст, і як благодійник.

Але всі справи марні, коли людина сама не хоче ставити собі мету опанувати обрану професію. Я не маю на увазі те, що справи успішно будуть виходити з перших днів роботи – все набувається з часом. І якщо людина дійсно бажає оволодіти професією, то робота її буде не обтяжною, наповненою враженнями та яскравими емоціями. Хочеться згадати слова грецького філософа Клеанфа: «Бажаючого доля веде, а небажаючого – тягне».

 Діана ДЕРЕВЕНЧУК,

випускниця Школи універсального журналіста на базі НаУ “Острозька академія”,

Одеська область.

Читайте також:

49 афоризмів про журналістів і журналістику

Як писати цікаві статті

Джерело фото: http://obrazovanie.by/novosti/14-03-2018.html

, , , переглядів: 1 214

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *