Чому «спорт – сила», а «спирт – могила»?

26.10.2018

Чому «спорт – сила», а «спирт – могила»?

«Життя – єдина мить, для смерті ж – вічність ціла», так колись писав Олександр Олесь, сьогодні ж це буде гаслом статті.

Щодня ми можемо спостерігати за існуванням нетверезих і людей, які давно себе втратили, у телевізійних програмах, новинах, за вікном. Мене й саму дуже не задовольняє така картина “спиртотенденції”. Який приклад ці люди подають? На щастя в противагу таким є спортивна, енергійна молодь, що дуже обурюється з цього приводу. Сотні діточок, що зустрічають пияків на вулиці, і гадки не мають, чому це погано і смертельно. Батьки лише кажуть своїм чадам що так не можна, тікаючи від розпитувань – а чому їм можна? І дуже мало хто з дорослих пояснює, що насправді стоїть за мотивацією цих людей, а ще менше мотивують дітей до боротьби з цим згубним явищем, не кажучи що спорт- це найкращий спосіб побороти цю небезпечну тенденцію.

Я ні в якому разі не буду захищати алкозалежних людей, чому? Вони ж не винні? Сила волі не вічна – скажете. Впевнена, що вони не впоралися самі з собою, не впоралися із проблемами, почали щоденно пити – і це вже невиліковні наслідки. Не мають пощади й ті, хто в алкогольному спянінні бють своїх дітей, жінок; багато сімей в Україні страждають через цю проблему. Але, на жаль в нашій країні немає жодного покарання для запобігання такому жорстокому поводженню, мізерні штрафи не діють на цих черствих і безсердечних пияків.

Я віддала б усі кошти і витратила б усі можливості для того, щоб захистити жінок і дітей від домашнього насилля. Задля переконання цих нещасних людей, щоб вони не втратили надію на краще життя приведу приклад з однієї розповіді. У сім’ї, де проживав батько-пияк, росло двоє синів близнюків. З часом дорослішання дві краплинки води перетворилися на «цукор» і «сіль» сім’ї. Один з братів став пиячити, як батько, а інший став успішним бізнесменом, вправним у спорті і збудував власну сім’ю. Коли обох запитали як вони досягли такого життя, обидва й відповіли: «Я дивився на батька», але чому ж такі різні долі – запитаєте ви. Саме ця відповідь в даній історії і стала переконливим доказом того, що людина сама обирає свій шлях по життю, хтось аналізує і стає кращим за інших, а хтось, копіюючи, живе чужим не надто щасливим життям.

Памятайте, що алкоголь щоденно у великих дозах вбиває і вас, і ваше життя. Алкоголь – це не вихід із ситуації, це її погіршення. Весь життєвий шлях залежить від вашої тверезості думки і вибору.

Злата НОВОСЕЛЬСЬКА,

випускниця Школи універсального журналіста на базі НаУ «Острозька академія»,

м. Біла Церква, Київська обл.

Джерело фото: vikna.if.ua

, , , , , , , переглядів: 401

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *