Чому соціальні мережі замінили живе спілкування?

29.04.2018

У теперішній час новітніх інформаційних технологій, які вдосконалюються й розвиваються майже щохвилини, нас важко чимось здивувати. Більше того, зараз навіть дитина дошкільного віку може впоратися з комп’ютером не гірше за своїх батьків. Але чи має комп’ютер і загалом «всесвітнє павутиння» тільки позитивний вплив на спосіб життя?

Інтернет — всеохоплююча мережа з величезною кількістю потрібної та зайвої інформації, з безліччю найрізноманітніших функцій, до яких так звикла сучасна людина. Винятковим явищем стали онлайнові соціальні мережі. З їх допомогою діляться фото, відео, коментують події, переписуються. Вони ніби допомагають нам постійно бути на зв’язку із широким колом людей. Але, якщо говорити про психологічну потребу людини в спілкуванні, такий зв’язок, на мою думку, є надто штучним.

Соцмережі можуть виступати ефективним інструментом у сфері реклами. Як невеликі організації, так і значні підприємства створюють власні спільноти, аби «піаритись», бути на зв’язку з клієнтами, тримати їх у курсі новин. Тобто мережі — потужний засіб поширення інформації, проте аж ніяк не замінник живого спілкування.

Зручність соціальних мереж насамперед полягає в тому, що можна переписуватись сидячи вдома, не відволікаючись від особистих справ. При чому відстань не має значення. Чи не парадокс: спілкуватися наодинці? Існує також фото, відео, Skype, але й це не краще приємно проведеного часу поруч із приятелем. Звичайно, коли відстань справді значна, соціальні мережі — реальна знахідка. Проте, на жаль, і тоді, коли є можливість для зустрічі, ми надаємо перевагу соцмережі. У такий спосіб недовго прищепити самому собі відчуття «хронічної» самотності.

Американський вчений Пітер Друкер стверджував: «У спілкуванні найважливіше — чути те, що не сказано». Це означає, що слід навчитися дивитись у душу крізь поведінку, мову, вчинки. Суха переписка такої можливості не дасть. Клацнувши на «додати в друзі», навряд чи можна привернути до себе незнайому людину, а називати її другом й поготів. Завжди приємніше безпосередньо розпізнавати емоції співрозмовника, бачити очі, усмішку, чути голос. Сучасній людині в її сірих буднях саме таких простих речей не вистачає. Вкрай необхідно знаходити час, аби залишити віртуальну реальність, відвернутися від екранів і моніторів. Адже навколо — не чужі вам люди, які варті справжніх любові та уваги.

Отже, можна стверджувати, що невпинний технічний прогрес не має впроваджувати суцільну штучну комунікацію. Соціальні мережі, як ми вже з’ясували, мають низку переваг і цінних функцій. Користуватися ними насправді зручно. Проте не можна застрягати у віртуальності й забувати про важливість справжніх людських взаємин.

Ксенія КОЗИНЕЦЬ,

випускниця Школи універсального журналіста на базі НаУ “Острозька академія”,

Полтавська область

Читайте також:

Чому соцмережі замінили живе спілкування?

Джерело фото: ternopillive.com.ua

, , , , переглядів: 1 960

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *