Чому соціальні мережі замінили живе спілкування?

21.06.2018

Чому соціальні мережі замінили живе спілкування?

Наше століття прийнято вважати століттям технологій. З цією думкою важко не погодитися. Новітні винаходи покращують наше життя, адже ми використовуємо їх не лише у різних галузях виробничої та невиробничої сфер, а й у побуті, для спілкування та відпочинку.

Не секрет, що для того, щоб поговорити з другом на відстані чи з далеким родичем, не потрібно писати листи, витрачати кошти на довготривалі поїздки. Достатньо просто набрати відповідний номер на телефоні. Також у наш час багато людей різного віку надають перевагу електронному спілкуванню у соціальних мережах, для якого, як і для телефонної розмови, відстань не є перешкодою. Ті, хто живе поруч, в одному місті, на одній вулиці і навіть в одному будинку теж частіше переписуються, ніж розмовляють при зустрічі. Розглянемо декілька причин того, чому соцмережі замінили людям живе спілкування і часто заміняють розмову по телефону.

По-перше, набагато зручніше відписати адресату у соціальній мережі, ніж перетелефонувати, коли ти знаходишся у школі чи на роботі. Дуже дратує телефонний рингтон у кінотеатрі, на лекції або в інших громадських місцях. Та й розмова по телефону там не є проявом ввічливості. Саме тому краще використати для цього текстове повідомлення.

Люди надають перевагу соціальним мережам, коли хочуть домовитися про зустріч, владнати якусь справу і навіть познайомитися. Дехто, можливо, соромиться підійти до когось наяву. Комусь ніяково запитати про щось особисте віч-на-віч. Так створюються різноманітні групи за інтересами, бесіди, в яких ти можеш дізнатися те, що тебе цікавить, під іменем іншої людини або придумати собі прізвисько.

Хтось користується соцмережею тому, що там не помітиш негативних емоцій чи реакції на повідомлення. Адже, за допомогою смайлів не виразиш весь свій гнів, розчарування так, як це можна зробити при зустрічі. Погану новину легше передати письмово, тоді, як при живому спілкуванні важко почати про це розмову. Сприймати цю інформацію усно теж тяжче, ніж в електронному вигляді.

Також, при спілкуванні у соціальних мережах можна більш граматично сформулювати речення, правильно висловити свою думку. А в розмові тет-а-тет не завжди швидко згадаєш, як сказати грамотно. Народна мудрість говорить: «Слово – не горобець, вилетить – не спіймаєш!» Поспішивши, промовивши щось необдумане, назад не повернеш. А в соціальних мережах маємо можливість видаляти надіслане повідомлення або ж перечитати його, перед тим, як відправити.

Крім того, спілкуючись у вибраній нами соцмережі з незнайомими людьми, ми можемо видавати із себе кого захочемо. Можливо, там ми набагато сміливіші, ніж насправді, нам легко грати видуману для себе роль. Хоча, саме у цьому часто й захована небезпека соціальних мереж: можна потрапити у руки шахраїв, які начебто стали нашими друзями, і яким ми довірилися.

Соцмережі заміняють живе спілкування ще й тому, що до тексту в розмові можемо додати фото, відео, текстовий документ чи інші файли. І це все не займає багато часу!

Отож, спілкування у соціальних мережах заміняє живе завдяки своїй зручності, а також через те, що навіть людина, яка не є відомою, не має авторитету між іншими у своєму житті, у віртуальному світі може стати «кимось», отримати сотні «лайків» і визнання. Проте, не потрібно надавати перевагу електронним повідомленням, якщо маєш можливість насолодитися розмовою з близькою людиною при зустрічі.

Богдана ФРАНЧУК,

випускниця Школи універсального журналіста на базі НаУ “Острозька академія”,

Волинська область

, , , переглядів: 151

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *