Чому потрібно вивчати історію

22.03.2019

Чому потрібно вивчати історію

У сучасного покоління часто виникають питання на зразок: “Навіщо нам вивчати історію?”, “Кому взагалі вона зараз потрібна?”. Давайте порозмірковуємо над цією темою глибше.

Насправді, вивчати історію – дуже важлива справа. Ще з княжих часів її знання високо цінувалося. Люди прагнули знати минуле свого роду, племені, країни. Свідченням цього є літописи, які збереглися до наших днів. Пізніше, за часів Богдана Хмельницького, історією почали цікавитись ще активніше. З’явилась велика кількість козацьких літописів, які зафіксували безліч фактів героїчної боротьби нашого народу проти загарбників. У кінці ХІХ, на початку ХХ століття ці історичні джерела стали ідейною основою для формування Української держави. Історичні праці відомих громадських діячів таких як Михайло Грушевський, Микола Костомаров реанімували національну свідомість українського народу, яку нещадно нищила іноземна пропаганда і гнобила владна цензура. Розповіді про героїчні походи предків надихали солдатів іти у бій за майбутнє України. Саме клопітка праця багатьох дослідників допомогла нашому народу зберегти свою національну індивідуальність і не розчинитись у вихорі світових подій. Адже, якщо припустити, що ми не маємо власної історії, то виникає логічне запитання: ”А що ж саме відрізняє наш народ від інших, що живуть на цій же території?”

У сучасному світі, за незалежної України, значення історії не зменшується. Скоріше, воно навіть зростає. У епоху інформаційних технологій молоде покоління часто забуває про те, якою ціною поплатились їхні предки задля теперішнього життя нащадків. Вони забувають справжніх героїв минулих епох, надаючи перевагу вигаданим персонажам. У погоні за уявними ідеалами ми втрачаємо важливі людські якості, наприклад такі,як людяність і доброта, мотивуючи це тим, що у нашому світі висока конкуренція, що бажане отримує сильніший. Молодь рідко виявляє повагу до старшого покоління. Саме цю проблему, на думку багатьох людей, допоможе вирішити вивчення минулого.

В умовах, що склалися на території сучасної України, вивчення історії може допомогти зберегти державність, здобуту кров’ю і потом наших прадідів. Знаючи, як важко здобувати незалежність, люди будуть більше її цінувати. Вони перестануть зважати на дрібні територіальні відмінності. Ніщо інше, як знання історії, не зможе пробудити здоровий патріотизм, який має неабияке значення. Він допоможе зберегти єдність країни, уникнути розколу, якого прагнуть сучасні недруги України, нав’язуючи нам чужі погляди, цінності, ідеали.

Отже, вивчаючи історію свого народу, ми зростаємо духовно. Шануючи предків, ми продовжуємо їхню справу, оберігаючи наш народ від розколу, а державу від занепаду, адже саме історія об’єднала нас у одну націю.

Олег ПОЛЮХОВИЧ,

випускник Школи універсального журналіста на базі НаУ “Острозька академія”,

с.Серники, Зарічненський район, Рівненська область

переглядів: 93

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *