Чисте майбутнє за нами

21.06.2018

Чисте майбутнє за нами

Чи усі люди замислюються над майбутнім нашого міста, країни та планети в цілому? Кожного дня хтось необдумано кидає недопалок на тротуари вулиць, засмічує обгортками, лушпинням, шкарлупою, битим склом та пляшками парки та проспекти. Заводи й фабрики забруднюють річки своїми відходами, а своєю діяльністю – повітря. Дивлячись на сучасне ставлення суспільства до екології, розумієш: наш світ знаходиться у небезпеці.

Більшість людей не помічають навколо себе природу та не думають про її проблеми, натомість вони вирубують ліси, осушують болота, вбивають звірів, будують заводи і забруднюють довкілля. І не беруть до уваги, що це вбиває і навколишнє середовище, і нас, отже й наше майбутнє. Адже без природи наше існування неможливе. В останній час людей найбільше хвилюють гроші й прибуток, а не природа та її стан. А коли народ нарешті подивиться навкруги і не побачить нічого, крім сміття, оговтається, згадає про світ, але вже буде пізно, і виправити помилку буде дуже важко й навіть неможливо.

Всі хочуть покращення у житті, суспільстві, але при цьому не бажають нічого робити. А змінювати та удосконалювати світ потрібно починати з себе та просто зараз. Для початку: привести до ладу власні думки, потім квартиру, під’їзд та двір. І це стане початком великого перевтілення життя.

Повинно бути актуальним поняття «суботник» , де люди згуртовуються та прибирають сміття, наводять порядок у своєму дворі, парку, садять на місці купи сміття клумбу чи деревце. Необхідне більше створення екологічних акцій, форумів та проектів, які заохочуватимуть людей поліпшувати стан довкілля. Особливо, ми повинні прибирати після себе: на березі річки, у лісі, одним словом – усюди, адже чисто не там, де прибирають, а там не смітять. У школах проводити класні години, присвячені охороні природи. Батьки повинні пояснювати дітям, що смітити – це погано, і на власному прикладі показувати своє бережне ставлення до природи. Можна ввести закон, який жорстоко забороняв би викидати сміття у недозволеному місці. Можливо тоді люди почнуть боятися і не будуть чинити таке нахабство з навколишнім середовищем. Головне завдання небайдужих до природи – сформувати моду на чистоту, об’єднати людей, яким набридло дивитись на засмічені вулиці свого міста. Великого та шкідливого значення надає транспорт, який викидає у повітря гази та дим. Тому треба більше ходити пішки та користуватись екологічно чистими видами транспорту. Якщо кожен городянин буде думати про екологію, то не буде в місті сміття

Зміни потрібно починати з себе, розуміти, що лише від нас та наших вчинків залежить майбутнє світу. Залишаючись наодинці з природою, люди повинні пам’ятати, що вони єдині, хто може зберегти всю гармонію і баланс у навколишньому живому світі.

Анастасія ОСТАПЕНКО,

випускниця Школи універсального журналіста на базі НаУ «Острозька академія»,

Херсон

, , , , переглядів: 76

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *